İnsan Hayatını Güçleştiren Duygular Nelerdir

İnsanı Olumsuz Etkileyen Duygular, İnsan Hayatını Güçleştiren Duygular Nelerdir

İnsan duyguları ile yaşayan bir canlıdır. Bu duygular bazen hayatımızı güzelleştirdiği gibi bazen de hayatımızı olumsuz etkileyerek yaşamımızı zorlaştırır. Ama ne olursa olsun insanoğlu bu duygulardan uzak kalamaz.

Hayatımızı zorlaştıran duyguların başında iki şey arasında kararsız kalmak vardır. Eğer bu iki şeyi de gerçekten çok istiyorsak hangisini seçeceğimiz konusunda karar veremez ve zor duruma düşeriz. Bir diğer olumsuz duygu sevdiklerimizden ayrılmaktır. Kişi arkasında çok sevdiği insanları bırakarak bir yere gidiyorsa adeta canından can kopar. Kötü duyguların arasında ölümü de unutmamak gerekmektedir. Ölüm yakınımızda da uzağımızda da olsa bizler çok kötü duygulara kapılırız.

İnsanın hayatını zorlaştıran diğer duygular öfke, nefret, kıskançlık, kin gibi kulağa bile hoş gelmeyen duygulardır. Dikkat edilirse bu duyguların tümü olumsuz davranışlar sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle hayatımızda her zaman sevgi, merhamet, hoşgörü gibi olumlu duygular besleyerek yaşamamızı kolaylaştırmamız gerekmektedir.

Hayatımızı Zorlaştıran Duygular Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 thoughts on “İnsan Hayatını Güçleştiren Duygular Nelerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir