İnsan Hayatını Güçleştiren Duyguların Olmadığı Bir Dünya İle İlgili Hikâye

İnsan Hayatını Güçleştiren Duyguların Olmadığı Bir Dünya Hakkında Kısa Yazı, İnsan Hayatını Güçleştiren Duyguların Olmadığı Bir Dünya İle İlgili Hikâye

İnsan hayatını olumsuz etkileyen birçok duygu vardır. Öfke, kızgınlık, nefret, acı, ayrılık, hüzün bu duyguların başında gelmektedir. Bu olumsuz duyguların olmadığı bir dünya çok güzel olacak ve adeta cennete dönecektir.

Hayatta iyilikler de kötülükler de tamamen insanın elindedir. Eğer insan her zaman olumlu düşünüyorsa iyiliklerle, olumsuz düşünüyorsa kötülüklerle karşılaşır. Bu nedenle hayata karşı hep pozitif bakmak ve olumsuz duygulardan uzak durmak gerekmektedir Eğer yarısı su dolu olan bir bardağa bakınca yarısı boş diyorsak olumsuz, yarısı dolu diyorsak olumlu düşünüyoruz demektir.

Dünyada iyilik ve güzellikten daha değerli hiçbir şey yoktur. Bu nedenle her zaman olumlu düşünmeli ve hayatımıza tüm güzellikleri davet etmeliyiz. Hayat çok güzeldir ve bu güzellikleri görmek de bizim elimizdedir. Daha güzel bir dünya için her zaman hayatımızı güçleştiren duygulardan uzak durmalıyız.

İnsan Hayatını Güçleştiren Duyguların Olmadığı Bir Dünya İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 thoughts on “İnsan Hayatını Güçleştiren Duyguların Olmadığı Bir Dünya İle İlgili Hikâye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir