İnsan mı Zamanı Yönetir Zaman mı İnsanı Münazara

İnsan için bu hayattaki en önemli kavramlardan bir tanesi zaman kavramı olmaktadır. Her şeyin geri dönüşü olsa da, zaman kavramının geri dönüşü hiçbir zaman olmamaktadır. İnsanlar en çok problemi zaman ile yaşar, en çok çözümleri de yine zaman ile elde ederler. Bu yüzden her zaman insanın mı zamanı, yoksa zamanın mı insanı yönettiği tartışma konusu olmuştur. Bizler de sizler için derlemiş olduğumuz bu çalışma içerisinde, insan mı zamanı yönetir zaman mı insanı münazara kısaca bilgi vereceğiz.

zaman ile ilgili görsel sonucu

İnsan, düşünebilen bir canlı olduğundan dolayı akıllıdır. Bu sebepten dolayı zaman içerisinde nasıl bir hayat yaşamak istediğini kendisi belirler ve buna göre adım atar. Bu sebepten dolayı insan zamanı çok kolay yönetebilir. Zamanını iyi değerlendirmek, zamanını boşa harcamamak ya da yapılması gerekenleri zamanında yapmak buna en önemli örneklerdir. Fakat bunu yapıyor olmak zamanın insanı yönetmiyor anlamına hiçbir zaman gelmemektedir. Çünkü bizler zamana göre hareket etmekteyiz, fakat zaman bize göre hareket edemez. Zaman insanı yönetir, çünkü biz istemesek de zaman akıp gider. Sürekli olarak geçmişten geleceğe doğru ilerler ve bunu kimse değiştiremez.

Zamanın bizi yönetmesinden kötü bir şekilde etkilenmek istemiyorsak, zamanı kontrol etmesini bilmeliyiz. İnsanlar genellikle zamanın kıymetini yaşları ilerledikçe anlamaktadırlar. Bunun en önemli sebebi zamanın geri gelmeyişidir.

İnsan mı Zamanı Yönetir Zaman mı İnsanı Münazara Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir