İnsanlar Büyüdükçe Hayatlarında Neler Değişir

İnsanlar büyüdükçe sorumlulukları gelişir, insanlar büyüdükçe hayatlarında neler değişir hakkında kısa yazı paylaşıyoruz.

İnsanlar büyüdükçe sorumlulukları ve görevleri artar. Bu nedenle pek çok insandan “Keşke çocukluğuma dönebilsem” yakarışını duymuşuzdur. Çünkü çocukların hiçbir sorumluluğu yoktur. Onlar boş zamanlarını oynayarak ve eğlenerek geçinir. Dünya’nın geçim derdiyle ve çalışmak gibi sorunlarla uğraşmazlar. Hepimizin böyle zamanlarda sıkılıp çocukluğumaza dönebilme hayali kurduğumuz olmuştur.

İnsanlar büyüdükçe eğitim hayatlarındaki zorluk da artar. İlkokulda toplama çıkarma çarpma gibi basit işlemler yaparken büyüyüp üniversiteye başladığımızda çok daha karmaşık sorunlarla karşılaşabiliriz. Üniversiteden mezun olmak da yetmez. Ev bulmak, evlenmek çocuklara bakmak ve kariyer peşinde koşmak başlı başına sıkıntıdır. İnsanlar bu süreçte gergin ve stresli zamanlar yaşayabilir. Bu gibi durumlarda çoğunlukla çocukluk günlerine, o dertsiz tasasız ve her günün oyunla eğlenceyle geçtiği günlere dönmek isterler. Büyüdükçe sorunlarımız da büyür. İlkokulda verilen küçük bir çikolatayla bile mutlu olabilirken iş hayatında milyarlar kazansak bile yeterince mutluluğu yakalayamayız. Dertler sıkıntılar peşimizi bırakmaz. Bu yüzden çocukluğumuzun değerini bilmeliyiz. Onu iyi yaşarsak ileride dönüp baktığımızda güzel hatıralarla dolu çocukluğumuzu anıp az da olsa mutlu olabiliriz.

images (4)

İnsanlar Büyüdükçe Hayatlarında Neler Değişir Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir