İnsanların hangi faaliyetleri yaşam alanlarını olumsuz etkilemektedir

Doğal hayatı etkileyen olumsuz durumlar, bu yazımızda sizler için insanların hangi faaliyetlerinin yaşam alanlarını olumsuz etkileyeceği hakkında bir yazı paylaşacağız.

İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için en birincil kaynak olan beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Geçmişteki yüzyıllarda insanlar hep bu yüzden savaşmış ve üstün gelmek için mücadele etmiştir. Ancak günümüzde besin kaynaklarına ulaşmak kolaylaşmış ve insanlar artık yemek savaşları değil yaşam alanı savaşları vermeye başlamışlardır. Dünya nüfusunun artmasından dolayı insanlar hep yeni yerleşim yerleri açmaya başlamıştır. Bunun elbette ki birçok olumsuz sonucu ortaya çıkmıştır.

İnsanlar ormanları yok ederek yerlerine yerleşim yerleri ve evler yapmıştır. Bu yüzden ekolojik denge bozulmuş, yeşil alan miktarı azalmıştır. Bunun yanı sıra kasıtlı olarak çıkarılan orman yangınları yüzünden de birçok ormanlık alan tahrip olup imara açılmış, bu nedenle yaşam alanları kısıtlanmıştır. Ayrıca insanların fabrika atıklarını nehirlere dökmesi, zararlı bir çevre oluşturmuştur. İşte bütün bu nedenlerden dolayı dünyada yaşam gittikçe kötüleşmekte ve zorlaşmaktadır. Acil bir önlem alınmazsa belki bir gün biz de kötü bir çevrede yaşamak durumunda kalabiliriz.

images

Yaşam Alanlarını Olumsuz Etkileyen Faaliyetler Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

4 thoughts on “İnsanların hangi faaliyetleri yaşam alanlarını olumsuz etkilemektedir

 • 05/05/2014 tarihinde, saat 18:42
  Permalink

  Harika tam istediğim gibi.Yazanın ellerine sağlık vallaha.

  Yanıtla
 • 29/04/2014 tarihinde, saat 13:11
  Permalink

  tüm bilgiler çok malesef çok kısa

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir