İnternet Haftası İle İlgili Kompozisyon

internet ile ilgili görsel sonucu

Günümüzde en çok kullanılan ve insanların vazgeçilmezi haline gelmiş olan bilişim, etkileşim ve iletişim teknolojilerinin ana ürünü olan internet, 2000’li yıllardan itibaren her geçen gün daha da fazla kullanılmaya devam etmiştir. Bu yıllardan itibaren internet çağında yaşamaktayız. İnternet kullanımını en çok arttıran ürünlerden bir tanesi de akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve her geçen gün daha da artması olmuştur. İnternetin günümüzde bu denli önemli olmasının ortaya koyduğu bir şey vardır ki, o da internet haftası olarak belirlenen haftadır. Bizler de bu konu ile ilgili yayınlamış olduğumuz bu yazı ile beraber sizlere internet haftası ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

Her yıl 10 – 23 Nisan tarihleri arası İnternet Haftası olarak belirlenmiş ve bu haftada internetin ne yönde geliştiği, internet ile ilgili araştırmalar ve çalışmalar, internetin topluma ve insana sağlamış olduğu yararlar ve zararlar, internette verimliliğin ne durumda olduğu gibi konular tartışılmaktadır. İnternet kullanımı günümüzde neredeyse bir ihtiyaç haline gelmiş ve hemen hemen internet kullanmayan pek insan kalmamıştır.

İnternet hizmeti toplumun daha refah ve birçok konuda daha güçlü bir şekilde yaşam sürdürmesine yardımcı olurken bir yandan da insanlar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Bunun için öncelikle internet kullanımının nasıl olması gerektiği konusunda insanların bilinçlendirilmesi gerekmektedir.

İnternet Haftası İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir