Isırgan Otu Faydaları

Isırgan Otu nedir,Isırgan Otunun Faydası,Isırgan Otu yararları,Isırgan Otu neye iyi gelir? Isırgan Otunun Faydaları nelerdir?



ISIRGAN OTU

Yol kenarlarında ve duvar diplerinde kendiliğinden yetişen ve üzerinde yakıcı tüyler bulunan bir bitkidir.


Isırgan Otu Nasıl Kullanılır?

Isırgan otunun gövdesi, yaprakları, tohumları ve kökü kullanılır. Isırganın yemeği de yapılır. Isırganın kökü kaynatılarak saçlar bu su ile yıkanırsa saç dökülmesine, kepeğe ve yağlı saçlara iyi gelir. Mantar zehirlenmelerinde ısırgan otu kaynatılıp içilirse faydası görülür. Romatizma olan yere vurulursa ağrıları azaltır.

Isırgan Otu Faydaları

Romatizma ve mafsal ağrılarına iyi gelir. Kansere karşı koruyucudur. Egzama ve çıbanlara karşı faydalıdır. İştah açar. İdrarı arttırır ve kanı temizler. Vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırır. Göğsü, böbreği ve karaciğeri temizler. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Aybaşı halini düzenler. Burun kanamasını keser. Böbrek kumlarını dökmeye yardım eder. Balgam söktürücüdür.

————————————————————————————————————————————————————-

Isırgan Otu Faydaları Isırgan Otu nedir,Isırgan Otunun Faydası,Isırgan Otu yararları,Isırgan Otu neye iyi gelir? Isırgan Otunun Faydaları nelerdir? ISIRGAN OTU Yol kenarlarında ve ısırgan otu, ısırgan otunun faydası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir