istanbul bronşiti bitkisel

İstanbul Bronşiti bitkisel tedavi
Bitkilerle İstanbul Bronşiti tedavisi
İstanbul bronşitinde hangi bitkiler iyi gelir

SABUNOTU (Saponaria officinalis)
Bitkinin içerdiği kimyasalların diğer kimyasalların etkilerini artırdığı gibi ,ağrı kesici etkileri olduğuda tespit edilmiştir.
Sabun otu çayı yapmak için her 250 cl kaynamış suya bir çay kaşığı kurutulmuş bitki ilave edilir.Bu karışım ılık olarak içilir.

ISIRGAN OTU ( Urtica diocia)
Bitkinin kökünün suyunu ve yapraklarını bal ve şekerle karıştırılıp kullanırsanız ,hem bronşite hem de astoma karşı harika bir silah kuşanmış olursunuz.Her 250 cl.suya bitkinin kurutulmuş yapraklarından iki çay kaşığı karıştırıp kaynatın ve soğutuncaya kadar bekletin

SARIMSAK ( Allium sativum)
Bolca sarımsak yemek ,bronşit tedavisinde büyük yarar sağlar.Çünkü sarımsak ağzına kadar antiviral ve anti baktiriyel kimyasallarla doludur.
Sarmısak sizi aynı zamanda soğuk algınlığı ve gribe karşıda korur.Nefesinizin sarımsak kokmasını en aza indirmek için bir kaç dal maydanoz yiyebilirsiniz.

AYRIK OTU (Agropyon repens)
Çok uzun zamanlardan beri solunum rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.Solunum yolları iltihaplarına karşı son derece etkilidir.

HATMİ ÇİÇEĞİ( Althaea officinalis)
Hatmigiller ailesi güçlü solunum yolu yumuşatıcılarıdır.Hatmi çiçeği ise özellikle etkilidir.Çünkü bitkinin sakinleştirici kökleri aynı zamanda anti inflamatuar etkiye sahiptir.Bronşit ,soğuk algınlığı ,öksürük ve boğaz ağrılarının tedavisinde kullanılır.
————————————————————————————————————————————————————-

istanbul bronşiti bitkisel İstanbul Bronşiti bitkisel tedavi Bitkilerle İstanbul Bronşiti tedavisi İstanbul bronşitinde hangi bitkiler iyi gelir SABUNOTU (Saponaria officinalis) Bitkinin içerdiği kimyasalların

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir