İstanbul ile İlgili Yazı

İstanbul Hakkında Kompozisyon, İstanbul ile İlgili Yazı

Yedi Tepeli Şehir İstanbul… Nice hikâyelere, romanlara, nice şiirlere konu olmuş şehir İstanbul… Tarihin gelecekle kucaklaştığı, kültürlerin iç içe geçtiği eşsiz bir mirasa sahip İstanbul… Bu şehir anlatılmaz, bu şehirde yaşamak gerekir.

İstanbul yüzyıllar boyunca birçok devlet tarafından kuşatılmaya çalışılmış, gerek sahip olduğu miras gerekse jeopolitik önemi sebebiyle birçok devletin gözünü diktiği bir şehir olmuştur. Sonunda İstanbul’u fethetmek şerefi 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet Han’a nasip olmuştur. İstanbul hem tarihi yapısı hem de doğal güzellikleri ile çok değerli bir şehridir ve her insanın hayatı boyunca mutlaka bir kez görmesi gereken güzellikleri içinde barındırır.

Son yıllarda yaşanan çarpık yapılaşma, aşırı göç, sanayileşme gibi etkenlerle İstanbul’un doğal yapısı bozulmaya başlamıştır. Şehir çok kalabalık hale gelmiş ve bu kadar nüfusu taşıyamamaya başlamıştır. Bu nedenle İstanbul dışında çeşitli yerlerde iş sahaları açılmalı ve insanların İstanbul’a göç etmeleri artık engellenmelidir.

İstanbul Sevgisi İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

One thought on “İstanbul ile İlgili Yazı

  • 05/12/2014 tarihinde, saat 23:24
    Permalink

    Sosyal ödevi için bir fikir bulamıyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir