Karahindiba Çayı ve Şifaları

karahindiba çayı faydaları,karahindiba nasıl kullanılırKarahindiba Çayı

Karahindiba çayı bitkisinin yapraklarından elde edilir. Bitkinin yapraklarının besin dolu olduğu söyleniyor. Mineral ve vitaminler ile kalsiyum ve demir yüklüdür. Karahindiba bitkisinin yaprakları bulunan ana madde germacranolide ve eudesmanolide dir.

Karahindiba çayı kullanım yeleri

Kurdeşen (üretiker)
Kolestrol
İştah Açıcı
Soğuk algınlığı, bronşit ve zatürre içeren solunum durumlarının tedavi edilmesi için
Safra kesesi ve karaciğer dostudur. İdrar Söktürücü
Romatizma, sarılık, hepatit ve kulak çınlaması


Mide İçin

Hazımsızlık, kabızlık ve gaz çıkartmada karahindibağı çayı mide hastalıklarını azalttığı bilinmektedir. Hafif müshil olarak hareket etmektedir. İnsanların iştahı uyarmak için söylenir. Araştırmalarda bir probiyotikdir, o da bu sistem içinde iyi bakterilerin çalışmasını artırır.

Karaciğer fonksiyonları

Karahindiba yapraklarından yapılan çay, klinik olarak karaciğere iyi geldiği görülmüştür. Bu ve karaciğerin genel işleyişi yararlı olduğu safra üretimini hızlandırarak yardımcı olduğu anlamına gelecektir.

İdrar Söktürücü

Karahindiba o, idrar üretimini artıracağı idrar artışı üretim nedeniyle vücuttan kaybolan elektrolitler yerine yardımcı olacak demektir etkili bir idrar söktürücü, olabilir.
————————————————————————————————————————————————————-

Karahindiba Çayı ve Şifaları karahindiba çayı faydaları,karahindiba nasıl kullanılır Karahindiba Çayı Karahindiba çayı bitkisinin yapraklarından elde edilir. Bitkinin yapraklarının besin dolu olduğu söyleniyor. Mineral karahindiba çayı faydaları, karahindiba çayı ve şifaları, karahindiba nasıl kullanılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir