Kentleşme ve Çevre Sorunları İle İlgili Kompozisyon

Eski zamanlardan bu yana gelişen teknoloji ve sanayinin insan hayatına girmesi ile birlikte insan hayatında çok fazla değişiklik meydana gelmiştir. Sanayi Devrimi sayesinde insanlar birçok konuda çağ atlamış ve makineleşme sürecinde bir artış meydana gelmiştir. Makineleşmenin artışı ise fabrikalaşmaya neden olmuş ve bunu her geçen gün arttırmıştır. İnsanlar bu gelişmelerden bir yandan fayda sağlarken, bir yandan da artan kentleşme ile çevre sorunları yaşamaya başlamıştır. Bizler de bu konu ile ilgili yayınlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere kentleşme ve çevre sorunları ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

kentleşme ve çevre sorunları ile ilgili görsel sonucu

Dünyanın birçok bölgesinde sanayi şehirleri, limanlar ve fabrikalar bulunmaktadır. Bu alanlarda daha fazla gelişme yaşanması ve yayılma meydana gelmesi kentleşme olarak adlandırılmış ve çevre sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Örneğin fabrikalardan çıkan atıklar çevrenin kirlenmesine neden olan en önemli etkenler arasında yer almaya devam etmektedir. Şehirlerde yaşayan insan sayısının artması doğanın insanlar tarafından daha fazla zarar görmesine sebep olmuş ve doğa tahrip edilerek çevre kirlilikleri meydana gelmiştir. Bu nedenle çevre kirliliğine neden olan en büyük etken kentleşme, kentleşmeye neden olan en büyük etken ise sanayileşme olmuştur.

İnsanların doğaya vermiş oldukları zararlar küresel sorunlar olarak adlandırılmakta olup tüm dünyayı tehdit eden güçte bir sorundur. Tüm dünya insanlarının doğaya zarar vermenin kabul edilemeyeceğini konusunda bilinçlendirilmeleri önemlidir.

Kentleşme ve Çevre Sorunları İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir