Kış Aylarında Saç Bakımı

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kış aylarının gelişiyle birlikte ayrı bir özen göstermeniz gereken saçlarınızın bakımı hakkındaki yazımızda ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olabilirsiniz bayanlar. İlk önce soğuk ve kirli havanın saçları kış aylarında olumsuz etkilediğini bilmelisiniz.

Kış aylarında saçlarınızı daha az sıklıkla yıkamaya özen gösterin.Saçların fazla yıkanıyor olması saçların kurumasına sebep olacaktır.Saçlarınızı kış döneminde 3 günde bir kez yıkayabilirsiniz. Saçlarınızda kepek varsa 2 günde bir yıkayabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamaktan uzak durmalısınız. Ilık su ile yıkamayı tercih etmelisiniz.

kış saç bakımıSabun cildin kurumasına sebep olacağı için saçlarınıza da zararlı olur bu nedenle saçlarınızı sabunla yıkamaktan uzak durun. Gergin bağlanan saç modellerinden uzak durun sıkı tokalar takmayın bunun sebebi saçlarınızın gerilmesi kırılmasına ve kopmasına neden olacaktır.Saç tipinize göre saç kremi ve şampuan kullanın.Saçlarınıza kış aylarında ikisi bir arada olan şampuanları kullanmaktan kaçının. Saçlarınızda aşırı kepeklenme veya saç derinizde egzama gibi sıkıntılar bulunuyorsa özel sabunlar kullanın kükürtlü sabunlar da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir