Kişiyi Bireyi Suç İşlemeye Toplum Mu İter Kendisi Mi Münazara

Her insan akıllı ve düşünebilen bir varlıktır. Bu nedenle hayatı boyunca tüm kararlarını kendi verebilir ve yanlışı da doğruyu da kendi özgür iradesi ile seçebilir. İnsanlar akıllı bir canlı olduklarından dolayı neyin kötü neyin iyi olduğunu ayırt edebilir. Bu nedenle iyi şeyler yapmak da kötü şeyler yapmak da insanın kendi seçimidir. İnsanın akıllı bir varlık olması, yaptıklarından kendisinin sorumlu olduğu gerçeğini ortaya koyar. Bizler de bu konu ile ilgili sizler için düzenlemiş bu paylaşımda, sizlere kişiyi bireyi suç işlemeye toplum mu iter kendisi mi münazara kısaca bilgi vereceğiz.

Kişiyi Bireyi Suç İşlemeye Toplum Mu İter Kendisi Mi Münazara ile ilgili görsel sonucu

“Kişiyi Bireyi Suç İşlemeye Toplum İter.”

Toplumda yaşanan bir takım sorunlar kişinin duygu durumu üzerinde etkili olabilmektedir. Hiçbir insan dünyaya geldiğinde suça eğilimli değildir. Fakat toplumda yaşanan aksaklıklar kişinin psikolojisini bozabilir ve kişiyi suç işlemeye eğilimli bir hale getirebilir. Özellikle toplum baskısı yüzünden çok sayıda insan suç işlemektedir.

“Kişiyi Bireyi Suç İşlemeye İten Kendisidir.”

Toplumda ne aksaklık yaşanırsa yaşansın, insan bu aksaklıkları aklında değerlendirebilecek kadar güçlü bir psikolojiye ve zekaya sahiptir. Kimi zaman aksaklıklar karşısında kişi kolayı seçebilir ve suç işleyebilir. Fakat bu durum kişinin tamamen kendi özgür iradesi ile karar verdiği bir durumdur. Bu nedenle kişi kendi kararlarını kendi verir ve suç işlemeye de kendi iradesi ile karar vermiş olur.

Kişiyi Bireyi Suç İşlemeye Toplum Mu İter Kendisi Mi Münazara Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

One thought on “Kişiyi Bireyi Suç İşlemeye Toplum Mu İter Kendisi Mi Münazara

  • 27/02/2019 tarihinde, saat 21:41
    Permalink

    Olmus ama bide örnek verseydiniz keske

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir