Köy Hayatıyla Şehir Hayatını Karşılaştıran Kompozisyon

Bu yazımızda, sizlere Köy Hayatıyla Şehir Hayatını Karşılaştıran Kompozisyon Kısaca bu konu hakkında bir yazı örneği sunacağız.

köy hayatı şehir hayatı ile ilgili görsel sonucu

Eski dönemlerde dünya nüfusunun tamamına yakın bir bölümü kırsal bölgelerde yaşamaktaydı. İnsan da tıpkı doğadaki diğer canlılar gibi doğanın bir parçası olarak doğa ile uyum içerisinde, köy hayatı sürdürmekteydi. Bu doğal ortam içerisinde insan barınma ihtiyacını, yiyecek ve giyecek ihtiyaçlarını tamamen doğal yollar ile çözmekteydi.

Ancak gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan sanayi devrimi sonrasında artık insanlar büyük şehirler kurmaya başlamışlardır. Kurulan büyük şehirlere daha iyi bir yaşam umuduyla köylerden pek çok insan göç etmiş, sonucunda bugün dünyamız nüfusunun büyük bölümü şehirlerde yaşamaktadır.

Köylerimiz, doğallığın ön planda olduğu, insanın diğer canlılarla ve toprak ile iç içe olduğu bölgelerdir. Buralarda insanlar şehrin kalabalığından, gürültüsünden ve stresinden uzak, sakin ve dingin bir hayat yaşamaktadırlar. Bu sakinlik de doğal olarak insanların ruh hallerine yansıdığından köylerde insanlar birbirleriyle daha samimi ve sıkı şekilde bir yaşam sürdürmektedirler.

Söz konusu şehirler olduğunda ise artık devreye yaşam mücadelesi girmektedir. Şehirlerde iş telaşı, trafik, para kazanma hırsı gibi pek çok duygu, insanların yaşamlarına şekil vermektedir. Bu bağlamda insanlar, büyükşehirler içerisinde koca binalarda, birbirleriyle yan yana yaşıyor olsalar dahi birbirlerini tanımamakta, samimi ilişkiler kurmamaktadırlar. Şehirlerin, insana konfor düzeyi yüksek bir yaşam sunduğunu söyleyebiliriz. Ancak daha fazla para ve daha fazla konfor, insanı mutlu etmeye gerçekten yeter mi? Bu soru, her zaman farklı yorumlanmaya ve farklı görüşlere açık bir soru olarak kalacaktır.

Köy Hayatıyla Şehir Hayatını Karşılaştıran Kompozisyon Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir