Kozmetiği kim buldu, kozmetiğin icadı

Kozmetik ne zaman bulundu, Kozmetik ilk nezaman icad edildi, Kozmetiği kim buldu, Kozmetiği ilk kim buldu

M.S. 1. yüzyıldaki Roma İmparatoru Neron ile karısı Poppaea, ciltlerini beyazlatmak için tebeşir tozu, yanaklarına ve dudaklarına kırmızı boyalar, gözlerinin çevresine rastık ve sürme sürerlerdi. Kuzey Avrupa’da makyaj, önceleri çok az bilinen bir olguydu. 11. ve 13. yüzyıllarda gelen istilacılar, makyaj malzemelerinin Ortadoğu ülkelerinden buralara gelmesine yetti.

13. yüzyıldan itibaren yüz kremleri ve renklendiriciler, saç boyaları ve parfümler, zengin Avrupalılar arasında moda oldu. 16. yüzyılda İngiliz Sarayı’ndaki hanımlar, Rönesans İtalyası’nın kadınlarından etkilendiler. 17. yüzyılda hemen her sınıftan kadın, makyaj yapıyordu. 1920′lerde sinemanın gösterdiği hızlı gelişme, makyajın da olağanüstü bir yayılma göstermesine yol açtı.

——————————————————————————————————————————-

Kozmetiği kim buldu, kozmetiğin icadı Kozmetik ne zaman bulundu, Kozmetik ilk nezaman icad edildi, Kozmetiği kim buldu, Kozmetiği ilk kim buldu M.S. 1. yüzyıldaki Roma Kozmetiği ilk kim buldu, Kozmetiği kim buldu, Kozmetik ilk nezaman icad edildi, Kozmetik ne zaman bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir