KPSS Eğitim Bilimleri Soruları ve Cevapları 31 Ekim 2010

ÖSYM 31 Ekim 2010 tarihinde yapılan Eğitim Bilimleri Sorularını ve Cevaplarını yayınladı.İşte sorular ve cevaplar ÖSYM sorularını yayınlayarak şu ifadeleri kullandı:

10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Sınavının iptal edilen kısmı olan KPSS-Eğitim Bilimleri sınavı  31 Ekim 2010 Pazar günü 81 il ve Lefkoşa’da 290 binden fazla adayın katılımı ile tekrarlanmıştır.

ÖSYM tarafından 5 Ekim 2010 tarihinde ve sonrasında kamuoyuna duyurulan sınav güvenlik tedbirleri bu sınavda da başarı ile uygulanmıştır.

Ülkemizde sosyal barış ve adalet duygusunu zedeleme boyutunda olan bir sahtecilik nedeniyle çoğunluğu teşkil eden dürüst adaylarımızın yaşadıkları sıkıntılardan büyük üzüntü duyuyor, hesaplanamaz manevi maliyeti yanında, toplam maddi maliyeti yaklaşık 8 Milyon TL’yi geçen bu sınavın tekrarlanmasına sebep olanları şiddetle kınıyoruz.

Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen alınan güvenlik tedbirlerini tam olarak uygulayan ÖSYM personeline, sınavın sağlıklı bir şekilde yürütülmesine yardımcı olan sınav görevlilerine, emniyet güçlerimize ve güvenlik tedbirlerine titizlikle riayet ederek sınava giren adaylara teşekkür ediyoruz.

SORU KİTAPÇIĞI-A

Eğitim Bilimleri Testi ve Cevap Anahtarı Tıkla

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? Tıkla 2010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir