KPSS Öğretmenlik Branş Sıralaması – Sıra Öğrenme Formu Eylül 2012

2012 Eylül Ataması KPSS Sıra Öğrenme Formu , 3-9 Eylül 2012 MEB Öğretmen Ataması Sıra Öğrenme Formu

Milli Eğitim Bakanlığı 2012 Eylül Kadrolu Öğretmen İlk Atama Başvuruları İçin Sıra Öğrenme Formu yayınladı.

MEB 2012 Eylül Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu Buraya  Tıklayınız…

ALAN BAZINDA SIRA ÖĞRENME FORMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

KPSS Lisans sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında en çok merak edilen konu öğretmenlik atamalarına dair bilgilerdi. Bugün itibariyle hala kontenjanlar ve başvurulara dair bir açıklama yapılmamıştır. Ancak Bakanlık atamalara esas sıra öğrenme formunu hazırlayıp, yayına koydu.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen adayları için 2012 KPSS Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu hazırladı.

2012 KPSS Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu için tıklayınız.

MEB 2012 Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu

ALAN BAZINDA SIRA ÖĞRENME FORMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

ÖSYM’ den alınan verilere dayalı olarak, alanlar bazında potansiyel öğretmen adaylarını tespit etmek amacıyla Bakanlığımızca hazırlanan “201..-201.. KPSS’ ye Göre Alan Bazı..da Sıra Öğrenme Formu”, adaylarının bilgisine, öğretmenlik ilk atama başvurularında durumlarını değerlendirebilmeleri için sunulmuştur.

İnternet sitemizde yayımlanan “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu”, ÖSYM tarafından yeni bir sınav sonucu açıklanıncaya kadar güncellenmeyecektir. Bu süreç içerisinde Bakanlığımızca yeni öğretmen atama başvurusukabul edilmesi durumunda, adaylar önceki atama sonuçları ve yayımda kalacak form ışığında durumlarını kendileri değerlendireceklerdir.

“2011.-2012 KPSS’ ye Göre Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nun nasıl hazırlandığına, sıralamayı oluşturan değişkenler ile bu değişkenlerin sıralamayı nasıl etkileyebileceğine ilişkin detaylar form ekranındaki açıklamalarda yer almaktadır. Bu nedenle konuya ilişkin sitede mevcut olan bilgiler hakkında Bakanlığımıza yapılacak başvurular(telefon, e-posta vb.) tekrar sitemizde yayımda kalacak olan form ekranına yönlendirilecektir. Öğretmen adayları bu açıklamalar ışığında verileri dikkatlice inceleyerek durumlarını değerlendirmelidirler. Sıralama oluşturulurken;
. 2011 ve 2012 yıllarında KPSS’ye giren adayların sadece KPSSP10 puan türü esas alınmıştır.
. Söz konusu yıllarda 1 den fazla KPSSP10 türünde puana sahip adayların sadece yüksek olan puanları sıralamaya alınmıştır.
. Önceki atama dönemlerinde Bakanlığımıza kadrolu olarak ataması gerçekleştirilen adayların almış oldukları puanlar sıralamaya alınmamıştır.
Adayların sağlıklı bir başvuru süreci geçirmelerine yardımcı olmak üzere yapılan bu çalışma, adaylar tarafından doğru anlaşılmalı ve yayımlanan sıralamanın, öğretmenlik başvuruları sonucu oluşacak gerçek atama sıralamasıyla tam olarak örtüşmeyeceği bilinmelidir. Zira yapılan sıralama atama sıralaması olmayıp, bu anlamda herhangi bir kesin sonuç içermemektedir. Bu nedenle her iki sıralama arasında farklılığı oluşturacak değişkenlere, iki sayfalık bu açıklamada değinilme gereği hissedilmiştir.
. Sıralama Bilgi Formu, ÖSYM’ nin düzenlemekte olduğu KPSS Başvuru Formunda seçilen, “Mezun Olunan / Olunacak Lisans Programları” doğrultusunda hazırlanmaktadır. ÖSYM’ ye yapılan başvurularda beyan edilen bilgilerin doğruluğu, adayların sorumluğuna bırakılmaktadır. Beyan edilen bu bilgiler Bakanlığımızca alan bazında taban puan belirleme çalışması ile birlikte “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nun hazırlanmasındakullanılmaktadır. Ancak KPSS’ ye başvuran adaylar arasında mezuniyet bilgisi için ayrılan alanı hatalı seçen oldukça fazla aday bulunmaktadır. Bu adayların Sıralama Formunda yer aldıkları alan ve sıraları ile öğretmenlik için başvuruda bulunduğu alan ve sıralarının farklı olacağı dolayısıyla her iki alandaki diğer adayların sıralarını da etkileyeceği açıktır. Benzer durum birden fazla lisans öğrenimi tamamlayan adaylar ile çift alan diploması ile mezun olan adaylarda da yaşanmaktadır. Mezun oldukları farklı lisans bölümleri nedeniyle farklı öğretmenlik alanlarına başvuru hakkı bulunan bu adaylar, KPSS başvurusunda tek lisans bilgisi beyan edebilmektedirler. Bu adaylardan birçoğu, Bakanlığımızca KPSS sonuçlarına göre ilan edilen alanlar bazında taban puan, kontenjan sayıları ve internet sitemizde yayımlanan “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” ışığında durumlarınıdeğerlendirdikten sonra KPSS beyan ettiği mezuniyet bilgisinden farklı bir alanda öğretmenlik için başvurudabulunabilmektedirler. Bu adaylarda her iki alandaki diğer adayların gerçek atama sıralarını etkileyeceklerdir.
. Geçerlilik süresi devam eden (2016 2017) yıllarda KPSSP10 türünde puana sahip tüm adaylar sıralamada yer almaktadır. Ancak ÖSYM’ ye yaptıkları itirazların incelemesi sonucu puanları düzeltilen adayların, ÖSYM’ce düzenlenen yeni “Sınav Sonuç Belgesi” doğrultusunda atama işlemlerinde kullanılmak üzere Bakanlığımız kayıtlarında gerekli puan güncellemeleri yapılmaktadır. Bu durum düzeltme yapılan iki puan aralığındaki diğer adayların gerçek atama sıralamasındaki yerlerini değiştirecektir.
. “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nda, Bakanlığımız kadrolarına öğretmen unvanıyla atanıp göreve başlamayan veya görevlerinden ayrılarak gerekli yasal bekleme süresi dolmamış adaylar yer almamaktadır. Ancak yıl içerisinde yeni bir öğretmenlik ataması söz konusu olduğunda, yayımda bulunan sıralamada yer almayan fakat yasal bekleme süresini dolduran adaylar, tekrar başvuru hakkına sahip olabilmektedir. Bu şekilde değerlendirmeye tekrar giren adaylar, kendilerinden daha az puana sahip adayların atama sıralamasını etkileyeceklerdir.
. “Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu” nda yer alan adaylar arasında, son sınıf öğrencisi olup çeşitli nedenlerle mezun olamayan adaylar ile sınav sonucu geçersiz sayılmasına rağmen öğrenimlerinin ara sınıfında öğrenci iken sınava giren adaylarda bulunmaktadır. Bunlara ek olarak eğitim fakültesi dışındaki bölümlerden mezun olup pedagojik formasyon belgesine sahip olmayan adaylarda sıralamada mevcuttur. Gerçek durumları ÖSYM den alınan sınav sonuç bilgisinde yer almadığı için Bakanlığımızca önceden tespit edilemeyen bu adaylar da gerçek atama sıralamasını etkileyeceklerdir.
. Kamuoyunda, atama işlemi sonrasında yayımlanan minimum puan üzerinde halen atama bekleyen potansiyel aday kalmayacağı kanaatinin oluştuğu Bakanlığımıza yapılan başvurulardan anlaşılmaktadır. Sanılanın aksine öğretmenlik için girdiği KPSS sonucu geçerli olmasına rağmen çeşitli nedenlerle mezun olamayan adaylar, öğretmenliğe atanmak için yeterli puana sahip olduğu hâlde tercih dışı atanmak istemeyen adaylar ve kişisel sebepler nedeniyle öğretmenlik atamalarına başvurmayan adaylar mevcuttur. Girdikleri sınavın geçerlilik süresi boyunca yapılacak öğretmen atamalarına, başvuru hakları bulunan bu adaylar, önceki atama dönemi minimum puanın üzerinde puana sahip ve hâlen Bakanlığımıza başvuru potansiyeli bulunan aday sayısını artıracaktır.

İlgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunulur.

MEB 2012 Şubat Öğretmen Atama Sıra Öğrenme Formu İçin Tıklayınız…

2012 KPSS Öğretmenlik Branş Bazında Bazında Sıralama, 2012 Eylül Öğretmenlik Ataması Sıralama Öğren, MEB 2012  Eylül Öğretmen Ataması Sıra Öğrenme Formu, 2012 Öğretmen Atama Sıra Öğrenme ÖSYM MEB

164 thoughts on “KPSS Öğretmenlik Branş Sıralaması – Sıra Öğrenme Formu Eylül 2012

 • 11/10/2012 tarihinde, saat 15:05
  Permalink

  formda 10.09.2012 tarihli atama sonrasında olan sırlama diyor. Acaba 10 Eylülden sonra yapılan 3500 kişilik ek atama bu sıralamaya dahil mi?

  Yanıtla
 • 06/10/2012 tarihinde, saat 14:01
  Permalink

  yani burda pdr ciyim 55 aldım dinciyim 60 aldım atanırmıyım diye yazan arkadaşlar siz puanınızı yazarken utanmıyormusunuz ben felsefeciyim 83 le kaldım siz nasıl öğretmen olcaksınız ya

  Yanıtla
  • 05/11/2012 tarihinde, saat 19:18
   Permalink

   Beyefendi felsefe bolumlerinden alimlar 85 ve üzerinden alım yapiyo ama bazı lisans bölümlerinden 50 54 puanla alimlar oldu yani bolumune gore değişiyor asıl sizin sorunuz mantıksız sizde diğer arkadaslarımızın yerinde olsanız bir umutla aynı soruyu sorardiniz

   Yanıtla
 • 30/09/2012 tarihinde, saat 15:49
  Permalink

  arkadaşlar meb den sıra formunu öğrenemiyorum hep hata veriyor biri bana yardımcı olabilir mi?

  Yanıtla
 • 11/09/2012 tarihinde, saat 17:27
  Permalink

  arkadaşlar bu ek atama neye göre yapılcak bilgisi olan var…

  Yanıtla
  • 11/09/2012 tarihinde, saat 17:30
   Permalink

   arkadaşlar ek atama hakkında bilgisi olan var mı lütfen cevap beklıyorum teşşekkürler şimdiden.

   Yanıtla
 • 07/09/2012 tarihinde, saat 10:36
  Permalink

  Arkadaşlar meb’İN gösterdiği sıralama yanlış ösymde 1432. görünüyorum mebin sıralamasında 2368 ben müzik öğretmeniyim bu kadar uçurum olması saçma bence ösym sıralaması daha doğru bir sıralama… ha bu arada 913 müzikçi atanacak ben geçen seneki puanıma göre 1100-1200. sırada oluyorum sizce atanır mıyım ?

  Yanıtla
 • 05/09/2012 tarihinde, saat 18:10
  Permalink

  Arkadaşlar ben kpss 2012 den 79,696 puan aldım. Sizce bu eylül atamasında atanır miyim? Bölümüm Türkçe öğretmenliği. Bu arada şubat ataması olur mu bir fikri olan var mi? Lütfen bir cevap verin. Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • 08/09/2012 tarihinde, saat 11:45
   Permalink

   ben de 80.751 aldım ama bana da gelme ihtimali yok şubatta alım olursa olur yoksa seneye kaldı

   Yanıtla
 • 04/09/2012 tarihinde, saat 21:07
  Permalink

  Arkadaşalr Şırnak ilini yazmak 8o açık var sosyal bilgilerden ama kelle koltukta gitmek gibi sizce..
  En başa yazsam şans çoğalıyor mu.

  Yanıtla
  • 04/09/2012 tarihinde, saat 23:49
   Permalink

   başınada kıçına da yazsan aynı puanımız varsa giderik yoksa allah yardımcımız olsun…

   Yanıtla
 • 04/09/2012 tarihinde, saat 19:04
  Permalink

  beden eğitimi ve spor yüksek okulu mezunuyum. bi arkadaşımın adına soru sormak istiyorum aranızda bu konuda gerçekten bilgisi olan varsa cevaplayabilirse sevinirim tşkler… arkadaşımın puanı 67,201 sıralaması meb’te 2367 ayrılan kontenjan ise 2160 acaba sıralamada kayma olupta sıra gelir mi, yani 207 kayma olur mu?

  Yanıtla
 • 04/09/2012 tarihinde, saat 15:36
  Permalink

  Arkedaşlar bu adaletsizlik nereye kadar gidecek ben arkeoloji mezunuyum bizden bir elin parmakları kadar atama yapılıyor bizim öddiğimiz vergilerle başbakan suriyeye yardım gönderiyor ama bizi aç bırakıyor ne zaman buna dur diyeceğiz arkadaşlar bu kadar işsiz öğrenci neden hala ses çıkarmıyor.10000 tane polis alsın 20 Bin tane imam alsın ama diğer insanların hakkını yerse onlardan ne farkı kalır.

  Yanıtla
 • 04/09/2012 tarihinde, saat 15:29
  Permalink

  Ben arkeoloji mezunuyum ve benim gibi bir sürü fen edebiyat fakültesi mezunu mağdur Ne olacak Bİzim bu halimiz Bu hükümet bu gençlerden ne istiyor?

  Yanıtla
 • 03/09/2012 tarihinde, saat 20:52
  Permalink

  ben müzik öğretmeniyim geçen sene 54 puan bu sene 49 puan aldım 700.sırada görünüyorum atanırmıyım sizce?????

  Yanıtla
 • 03/09/2012 tarihinde, saat 11:47
  Permalink

  öğretmen puan sıralamasınaaçık ne kurumlararasıyeniden atama veaçıktan ilk atama kurum içi vekurumlararası ilk atama kontenjanları puanlar da dahil mi?

  Yanıtla
  • 03/09/2012 tarihinde, saat 15:48
   Permalink

   fen bilgisinden 350 tane kayma olurmu bana net bi cewap wersin biri

   Yanıtla
 • 02/09/2012 tarihinde, saat 23:49
  Permalink

  şehit çocuğuyum acaba bana atamalarda herhangi bir öncelik var mı

  Yanıtla
  • 05/09/2012 tarihinde, saat 01:22
   Permalink

   Sehitlere kelle, Ocalana sayin diyen bir basbakan, sence sehit cocuguna oncelik tanir mi, tanisa tanisa sonralik tanir, onune gecer….

   Yanıtla
 • 02/09/2012 tarihinde, saat 13:58
  Permalink

  selam okul öncesi öğretmeniyim 50 puan aldım. aban puan 55 Allahım basvuru yapamayacağım sanırım :S

  Yanıtla
 • 01/09/2012 tarihinde, saat 16:33
  Permalink

  arkadaşlar sabredin lütfen ve dua edin. Allah tan bekleyin. AKP lilerden değil.

  Yanıtla
  • 02/09/2012 tarihinde, saat 19:34
   Permalink

   arkadaşlar benimde bir sorum olacak bu atamalar mebin verdiği sıralama ya göre mi olacak yoksa ösym aday işlemlerinde gördüğümüz sıraya göremi alınacak bilen varmı

   Yanıtla
 • 01/09/2012 tarihinde, saat 13:03
  Permalink

  fenciyim puanım 76 kontenjanlar açıklnadı.sıralamm 6bin 259 ilk atamada 3148alıyo acaba acaba ikinci atmada olurmu bir fikri olan varsa lütfen yazabilirmi

  Yanıtla
  • 01/09/2012 tarihinde, saat 21:24
   Permalink

   sevgi,sıralaman 6259 olabilir ama bu sıraya 2011 puanları ekli değil yani 2011 puanı 76-86 olup atanamayanları da ilave edersen ki bu da çok büyük bir rakam olur..

   Yanıtla
   • 02/09/2012 tarihinde, saat 18:36
    Permalink

    imd nasıl puanlar ekli değil meb sıralamasında ekli elbette eğer öyle olmasa ösym nin verdiği sırayla meb in sıralaması arasında 800 kişi gibi bir fark olmazdı yoksa bilmediğimiz başka sıralamalarda mı var…

    Yanıtla
  • 01/09/2012 tarihinde, saat 22:40
   Permalink

   Arkadaşım olur demeyi çok isterdim ama ikinci bi atama olsa bile maalesef o kadar sayı olmaz inşallah seneye olur.

   Yanıtla
 • 31/08/2012 tarihinde, saat 20:58
  Permalink

  yahu RESİMCİ ARKADAŞLARIM nasıl oluyor da sizin sıralamalarınız 400 lerde 60 lı puanlarla yahu benim puanım 63 ve önümde 1752 kişi var!!!!

  lütfen biri bunu açıklasın yahu.2000 kişi alırlarsa anca giderim ama almayacaklarına göre zaten anca giderim.

  bu arada ŞUBAT ayınca atama olacak mı bilgisi olan?

  Yanıtla
  • 01/09/2012 tarihinde, saat 17:10
   Permalink

   şubat ataması var arkadaşlar zaman gazetesi yazarı bakanla gorüşmüş köşesinde yazmış 25 .000 alınacakmış gerçı bunların sozunede inanılmaz

   Yanıtla
   • 03/09/2012 tarihinde, saat 18:46
    Permalink

    ayy inşallah ela.
    şubatta da almaları lazım.boşuna mı yaptılar 4+4+4 ü ya.şubatta alsınlar seneye alsınlar.alsınlar bi şekilde ya artık bıktım ömrüm çürüdü yemin ediyorum bu sınav bitirdi beni.yaşlandım resmen!

    Yanıtla
  • 04/09/2012 tarihinde, saat 13:46
   Permalink

   arkadaşım bende resimciyim malesef önümde 900 kişi var ve sinir oluyorum subat ataması yok kimse kendini boş yere sevindirmesin

   Yanıtla
   • 05/09/2012 tarihinde, saat 01:12
    Permalink

    Merhaba sevgili gorselci arkadasim, 900. siradayim diyorsun puanini merak ettim yazar misin, ben de resim mezunuyum puanim 67.5 803. siradayim, bu 60 puan alanlar nasil 400 lerde oluyor anlamadim, o zaman bizim bu puanla 100 lerde falan olmamiz lazim, baska bir yerde daha mi siralama var anlamadim ben. Ben bu puanla bu sene atanacagimi da pek dusunmuyorum dogrusu, cunku sanata dusman bir basbakanimiz var, bizi atamamak icin elinden geleni yapiyor……..

    Yanıtla
 • 28/08/2012 tarihinde, saat 19:52
  Permalink

  lütfen artık biz teknik öğretmenlerin sesini duyun bizlerinde atamasını yapın bizlerde bildiğimiz işi mesleğimizi icra etmek istiyoruz saygılarımla.

  Yanıtla
 • 27/08/2012 tarihinde, saat 00:18
  Permalink

  prd meyzunuyum puanım pek ıyı degıl 47 gıbı bısey aldım ösym nın sıralamasıyla meb de kı sıralama farklı neden bılen varmı bu puanla atanabılırmıyım …

  Yanıtla
  • 31/08/2012 tarihinde, saat 20:59
   Permalink

   atanırsın anam,atanırsın…
   boş kağıtla atayacaklar yakında sizi valla.biz de sizin kadar psikoloji,eğitim bilimleri gördük ama işte.mebin adaleti anca bu!

   Yanıtla
  • 01/09/2012 tarihinde, saat 02:57
   Permalink

   kpssden 47 almayı başarmak nasıl birşey acaba. hepsini E yapsam geçerim len ben bu puanı :))

   Yanıtla
 • 25/08/2012 tarihinde, saat 21:36
  Permalink

  sosyal bilgiler öğretmenliği 72.357 puanım önümde 8 000 kişi var şansım ne acaba ..

  Yanıtla
  • 29/08/2012 tarihinde, saat 11:46
   Permalink

   acıkcası ben bu atamalarda cok büyük sürprizler yaşancağını düşünmüyorum.her yıl ortalama 1000 kişi alınan bır branstan kalkıp 5000 kişi alınmayacak böyle bir sey olabılır mı arkadaşlar?? yok öyle bir olay ya alacagı en fazla 500-750 kişi fazladır ben daha fazlasını beklemıyorum yorumlara bakıyorum millet uçmuş işallahh ben yanılırım ne diyimm işallahh

   Yanıtla
   • 30/08/2012 tarihinde, saat 16:12
    Permalink

    arkadaşım meb sıralamam 432 atanma şansım nedir sence…

    Yanıtla
  • 01/09/2012 tarihinde, saat 16:20
   Permalink

   mine hocam 72 puanla şansın yok denecek kadar az maalesef. benim 79.720 ben bile olmaz diye korkuyorum. Allah hepimize yardım eder inşallah.

   Yanıtla
 • 25/08/2012 tarihinde, saat 14:55
  Permalink

  metal tek. bölümü ile çelik gemi yapımı sıralamasını aynı bölüm altındamı almışlar

  Yanıtla
 • 24/08/2012 tarihinde, saat 16:31
  Permalink

  Lütfen cevap :/

  Bu sene açıklanan branş sıralamalarında geçen yıldan kalanlarda var mı onlar dahil mi değil mi? Bu konuda bilgisi olan lütfen cevap versin çok rica ediyorum

  Yanıtla
  • 29/08/2012 tarihinde, saat 11:36
   Permalink

   evet gecen yıldan kalanlar var, sadece bu sene alınan puanlar seneye gecerli değil böyle olunca kimse puanını riske atmayacak ve cogu nereye olursa giderim diyecek

   Yanıtla
  • 29/08/2012 tarihinde, saat 11:53
   Permalink

   evett gecen yıldan kalanlar dahil, sadece bu sene alınan puanlar seneye gecerli değil

   Yanıtla
 • 24/08/2012 tarihinde, saat 15:52
  Permalink

  tarihci arkadaslar kontenjanımız kac olur acaba 1025 sıradayım puanım 80.00734 olurmu acaba yoksa zormu ongorusu olan bır duyum alan arkadaslar yorum lutfen

  Yanıtla
 • 23/08/2012 tarihinde, saat 23:41
  Permalink

  SAyın Dinçer öğretmen adayları kendine başka meslekler seçsin derken, sayın Arınç Öğretmenlere şahsiyet kazadırıyoruz derken, Sayın başbakan öğretmenler ne iş yapıyor diğer memurlara haksızlık değil mi 3 ay tatilleri var aldıkları maaş yetiyor derken …
  Bu kadar aleni öğretmen düşmanı bir yönetim varken (hiçbir öğretmen hakkını kendisi yazmadı var olanı haketti-öğretmen sizlere ne yaptı-sizi okutan düşmanı olduğunuz bu öğretmenlerle aynı koşullarda öğretmenlik yaptı) nasıl eğitimde başarı beklenir.

  Yanıtla
 • 22/08/2012 tarihinde, saat 22:39
  Permalink

  kpss 2012 de 78,1609 puan aldım 22. sıradayım yapı tasarımı öğretmnliğinden kaç alım olursa atanırım

  Yanıtla
 • 22/08/2012 tarihinde, saat 12:42
  Permalink

  ilk mat öğrt muzunuyum 2011 puanım 84.4 acaba sılama mı öğrenebilirmiyim?

  Yanıtla
 • 22/08/2012 tarihinde, saat 11:46
  Permalink

  2011 kpss puanım 63,4 edebiyat öğretmenliğindeki 2012 sıralamamı nasıl öğrenebilirim?yardımcı olur musunuz?şimdiden teşekürler.

  Yanıtla
  • 23/08/2012 tarihinde, saat 11:27
   Permalink

   ÖSYM’NİN ADEY İŞLEMLERİ BÖLÜMÜNDEN ÖĞRENEBİLİRSİN ARKADAŞIM

   Yanıtla
  • 01/09/2012 tarihinde, saat 10:52
   Permalink

   hacı bos ver bu puandan bi cacık olmaz

   Yanıtla
 • 21/08/2012 tarihinde, saat 18:17
  Permalink

  türk dili ve edebiyatı mezunuyum 2011 puanım 80.419 sıralamada kaçıncı olduğumu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • 20/08/2012 tarihinde, saat 13:17
  Permalink

  Selam Arkadaşlar,

  Bu sene açıklanan branş sıralamalarında geçen yıldan kalanlarda var mı onlar dahil mi değil mi? Bu konuda bilgisi olan lütfen cevap versin çok rica ediyorum

  Yanıtla
 • 19/08/2012 tarihinde, saat 00:31
  Permalink

  anasınıfı 5000 kişi alınacakmış.

  Yanıtla
  • 19/08/2012 tarihinde, saat 02:16
   Permalink

   serkan hocam kayma ne kadar olur fikriniz var mı…cevaaplarsanız sevinirim..

   Yanıtla
 • 17/08/2012 tarihinde, saat 17:11
  Permalink

  arkadaşalar ben biyoloji bölümü mezunuyum ayrıca formasyon aldım sıralamam nasıl oluyor bir bilgisi oolan varmı..puanım da 85.0129 atanabilirmiyim bilgisi olan aydınlatırsa şimdiden teşşekürler

  Yanıtla
 • 17/08/2012 tarihinde, saat 13:44
  Permalink

  fenciyim 3500 fenci alacaklar diyorlar öyle olsa puanlar 82 ye kadar iner şubatta da 2000 bin alsalar 77 leri görürüz herhalde..

  Yanıtla
  • 17/08/2012 tarihinde, saat 13:58
   Permalink

   arkadaşlar ben sosyalciyim.78.5 aldım. sıralamam 2400 sizce atanma şansım var mı?

   Yanıtla
  • 25/08/2012 tarihinde, saat 22:10
   Permalink

   ilk atamada kaç fenci alırlar acaba? :S

   Yanıtla
 • 17/08/2012 tarihinde, saat 00:45
  Permalink

  benim 2011 deki puanım daha yüksek onun sıralamasını nasıl öğrenebilirim

  Yanıtla
 • 16/08/2012 tarihinde, saat 10:55
  Permalink

  bende fen bilgisi mezunuyum.bu sene branj çok alınacak diyor.sizce taban puan kaça düşer

  Yanıtla
 • 16/08/2012 tarihinde, saat 05:14
  Permalink

  bölüm mezunuyum,sıralamamı öğrenmek için öğretmenlikteki önümde bulunanlarla bölüm mezunlarını toplayıp mı sıralamamı bulmam gerekiyor ??? tesekkürler

  Yanıtla
 • 15/08/2012 tarihinde, saat 21:50
  Permalink

  Arkadaşlar resimciyim
  sıralamayı nerden öğrendiniz 67,68119 puanımla kaçıncı sıradayım söylermisiniz

  Yanıtla
  • 11/09/2012 tarihinde, saat 20:51
   Permalink

   945.sırada olursunuz.resimci arkadaşım

   Yanıtla
 • 15/08/2012 tarihinde, saat 18:31
  Permalink

  83.9054 aldım ttarihte 126 diyor, tarih öğretmenliğinde ise 54 ne yani 180 kişimi var onu çözemedim

  Yanıtla
  • 24/08/2012 tarihinde, saat 10:19
   Permalink

   tarihçi arkadaşım öncelikle tebrik ederim aynen düşündüğün gibi diğer arkadaşların sorularınada cevap olsun diye açıklıyorum tarihten 126 kişi tarih öğretmenliğinden 54 kişi toplamda 180 kişi seni geçmiş, şayet halen öğrenci olup senin puanını geçen ancak tercih yapamayacak koşulda olanı , fen edebiyat mezunu olup formasyonu olmayan ve senin puanını geçmiş olanı 180 den çıkar ayrıca 2011 de senin puanından yüksek almış ancak 2012 de senin puanından az puan almış kişi sıralama olarak senin önünde gözükmediğinden meb sıralamasında o kişiler senin önüne geçecek çrneği puanın 83.9054 tü değil mi A öğrencisi 2012 de 83.9054 ten düşük puan almış olsun ancak bu A kişisi 2011 de 83.9054 puanından fazla puan almıç olsun mebin sıralalası açıklandığında bu kişi 2011 puanı ile senin önüne geçecektir bilmeme anlatabildi mi ancak üzülme bu durumda olan az kişi çıkar atanırsın bence sen şimdiden hazırlıklarına başla gidiyorxun

   Yanıtla
   • 29/08/2012 tarihinde, saat 00:36
    Permalink

    teşekkürler sevgili meslektaşım umarım sende atanırsın

    Yanıtla
 • 15/08/2012 tarihinde, saat 12:39
  Permalink

  resimci
  arkadaşlar bende resimciyim branşa göre alacakları kontejanı hala belırlemedıler o yüzden şu bölüm şu puana düşer demenın bı anlamaı yok bende uykularımdan oluyorum acaba atanırmıyım dıye.ancak genel olarak alacakları resim öğretmenlığı sıteden sıteye göre değişiyo ortalama 800 alırlar ancak bazı sıteler abartmış 1200-1400 arası bıle diyen var.allah hepımıze atanmayı nasıp etsın….

  Yanıtla
  • 15/08/2012 tarihinde, saat 21:04
   Permalink

   gercekten 800 atarlarmı en fazla 150-300 arası atadıkları için inanmak gelmiyor içimden nedense 500 bile atasalar mutlu olacam

   Yanıtla
 • 15/08/2012 tarihinde, saat 12:06
  Permalink

  ben 51 puanla pdr mezunuyum 2647. sıradayım atanma şansım nedir pdrci olan varmı aranızda bızden 2500 kişiden yüksek alırlar inş bilen varmı :(

  Yanıtla
  • 19/08/2012 tarihinde, saat 13:47
   Permalink

   pdrci olarak 51 alıp atanma derdi yaşıyorsan sen git çayırda otla çünkü danayı getirip bağlasan pdrcilerden çok alır. utanın ya utanın..

   Yanıtla
   • 23/08/2012 tarihinde, saat 14:22
    Permalink

    Özür dilerim arkadaşım muhabbetini böldüm ama, sen hala önceki yılların etkisindesin herhalde, 2011 ilk atamada pdr nin taban puanı 72 de kaldı. İkinci atamada düştü evet, ama bunda bölüm mezunlarının bi hatası yok, ihtiyaç çok mezun az,arz talep meselesi yani, ben 86 aldım bi endişem yok ama olanlara da saygı duymak lazım, benim kanaatimce de atanır sevgili meslektaşım ama bu heyecanı yaşayan kişilere böyle ithamlarda bulunmak da doğru değil. Bu alımdan sonra seneye pdr nin puanları da tavan yapacak öyle inanıyorum.

    Yanıtla
  • 23/08/2012 tarihinde, saat 18:23
   Permalink

   insanlar bitaraflarını yırtıp 80 ler alıyor atanamıyor sen 51 le atanırım inş. diyorsun o kafayla nasıl pdr okudun merak ediyorum!! yazıklar olsun eğitim sistemimize

   Yanıtla
   • 25/08/2012 tarihinde, saat 00:00
    Permalink

    Biz de üniversiteye girişte bir tarafımızı yırttık arkadaşım, şimdi 80 almak için çabalayanlar o zaman da yırtınsalardı da pdr ye girselerdi, e tabi biraz da ileri görüş gerek, ama haklı olduğun nokta şu, eğitim sistemimiz atamasını yapamayacağı bölümlere hala pdr den fazla alım yapıyor üniversite işi için, pdr puanlarının düşüklüğü kalite eksikliğinden değil, bundan kaynaklanıyor, emin ol okul döneminde de sizden fazla çabalamışızdır.

    Yanıtla
   • 25/08/2012 tarihinde, saat 13:59
    Permalink

    pdrci arkadasım kesin atanırsın en kötü ihtimalle bir sonraki atamada kesin atanırsın. şimdi gel gelelim 80 aldım deyip başkalarına çatanlara, ya arkadaşım düşük puan alan hiçmi olmayacak bu ister pdrci ister fizikçi olsun önemli olan puanmı sanki, senin okuduğun bölümün alımları ne ise ona göre hareket edersin,şimdi atama kolay diye hiç kendimi yormadım çalışmadım yani, anlatmak istediğim bölümün özelliklerine göre hareket edersin, bu demek değilki pdrciler hiç çalışmaz çok çalışanda var tabikide

    Yanıtla
 • 15/08/2012 tarihinde, saat 11:51
  Permalink

  ben 86 puan ile fizik bölüm içinde 146 öğretmenliğinde 148 kişi önümde war diyor toplamda 294 kişi önümde oluyor ben atanabilecekmiyim

  Yanıtla
  • 24/08/2012 tarihinde, saat 15:49
   Permalink

   benım de 86 puanım var osym 146 kişi var dıyor meb 433 anlamadım gitti gecen senden kalan nasıl o kadar kişi olur

   Yanıtla
 • 14/08/2012 tarihinde, saat 19:29
  Permalink

  nasıl oluyo senin 67.600 400 lerdesin

  Yanıtla
  • 15/08/2012 tarihinde, saat 21:11
   Permalink

   ya inanamıyorum yanlışmı baktım demek şubat atamasından kalanlarmış o sıra çok üzüldüm şimdi

   Yanıtla
 • 14/08/2012 tarihinde, saat 19:27
  Permalink

  bende resimciyim 67.69 puanım 783 sıradayım olurmu sizce

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir