>KPSS’ye İnternetten Nasıl Başvurulur – İzlenecek Yollar

>İnternetten KPSS’ye başvurabilmeniz için daha önceki yıllarda KPSS’ye başvurmuş olmanız gerekmekte,çünkü fotoğrafınız sistemde kayıtlı olmalıdır. Eğer daha önceki yıllarda başvuru yapmışsanız,aşağıdaki yolları takip ederek,internet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

1)Daha önce ÖSYM’den Şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız www.osym.gov.tr adresinde yayınlanan başvuru merkezlerinin birisinden şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm  sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.
2)www.osym.gov.tr adresinden başvurma süresi içinde KPSS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu edinebilirsiniz.
3)Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.
4)Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.
5)Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak www.osym.gov.tr internet adresinde “BAŞVURULAR” kısmından “KPSS” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz; mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik ve öğrenim bilgileriniz dışında istediğiniz alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.
6)Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt  Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.(Başvuru burda da tamamlanmış oluyor.)

One thought on “>KPSS’ye İnternetten Nasıl Başvurulur – İzlenecek Yollar

  • 03/07/2014 tarihinde, saat 11:21
    Permalink

    slm hangi şehir yada ilçede girmek istiyosak oradanmı başvuru yapmamız lazım bilgilendirirmisiniz tşk

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir