KTÜ Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü

2012 ÖSYS Üniversite ek yerleştirme işlemleri 27 Eylül – 1 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacak. Karadeniz Teknik Üniversitesi , 2012 ek yerleştirme tercihlerine katılacak olan üniversite adaylarına Türkiye’de ilk kez bu yıl KTÜ bünyesinde açılan Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünü seçmelerini öneriyor. KTÜ yetkilileri Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünü seçmenizi isterken, bakın bu bölüm hakkında neler söylüyorlar :

Dünya’da yaklaşık 200 yıllık geçmişi olan Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümlerinin, Türkiye’deki ilk temsilcisi olan KTÜ, Orman Fakültesi, Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü’ne hoşgeldiniz.
Bölümümüz öğrencilerinin önümüzdeki 15 yıl boyunca işsiz kalma sorunu olmayacağını iddia ediyoruz. Daha sonraki yıllarda da, yaban hayatı konularında çalışmak isteyen mezunlarının çoğunun iş imkanı elde edeceği kanaatindeyiz. Mezun vermeye başladığımız özellikle ilk yıllarda, başarılı mezunlarımızdan her yıl birkaçının hem  izim Bölümümüzün, hem de Türkiye’de açılan (Isparta, SDÜ) ve açılması düşünülen diğer Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü gibi lisans ve Avcılık ve Yaban Hayatı gibi ön lisans programlarının “Öğretim Elemanı” ihtiyacını karşılamak üzere işe gireceğinin de unutulmaması gerekir.

2016 2017 Eğitim Öğretim Döneminde Bölümümüzü Kazanan Öğrencilerimiz:

 BURAK KURT
 MUHAMMED HALİL HASPOLAT
 EMRE HARMAN
 NUR ÇİĞDEM
 AHMET KUBİLAY YILMAZ
 MUSTAFA KAAN GÜVENÇ
 DURMUŞ ENES SARIYILDIZ
 AYŞEGÜL POLAT

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi
Ek Yerleştirmede, doğayı ve yaban hayvanlarını seven, masabaşı çalışmaları yerine, doğanın içinde olmayı tercih eden öğrencileri aramızda görmek isteriz.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgiler İçin Tıklayın

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünü Neden Seçmeliyim ? Tıklayın

 KTÜ Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

6 thoughts on “KTÜ Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü

 • 07/10/2018 tarihinde, saat 01:16
  Permalink

  Yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümünun geleceği yok cunku burdan mezun olanlarin bi istihdami bi niteliği bulunmuyo ordan mezun olan bir kişinin diplomasinda yaban hayati ekolojisi bolumunden mezun yaziyo yaban hayati mühendisi yazmiyo devlette bu bolum icin isdihdam yok mezun olanlarinda hic biri kadrolu bi yerde calisamiyo 100 un uzerinde mezun hepppsi sözleşmeli basladilar ve başka bi nitelik yok atama olmadigi halde ogrencileri heveslendirip tercihe teşfik ediyosunuz bu cok yanliş birakin orman muhendisligi okusunlar daha iyi bu bolumde onumuzdeki 10 senede iş yok siz 15 senede işsiz kalmaz diye dusunuyoruz diyosunuz sizin demenizle olmuyo gozunuzu acin bi kere be muslumanlar neyi var bu bolumun kim nereye ne diye aliyo hangi nitelikte aliyo sen ne olarak mezun oluyosun bunlarin hiçbiri yok kusura bakmayinda arkadaslar gitmeyin bu bolume işsiz kalirsiniz gitneyin!!!

  Yanıtla
 • 07/11/2016 tarihinde, saat 10:18
  Permalink

  madem ileride çok ihtiyaçlı bölüm haline gelece ve öğretim görevlisi bulmakta zorluk çekileceği belirtilmekte o halde yaban hayatı ekolojisi bölümününün 2 .eğitimine de yer verielerek mutlaka açılması sağlanmalıdır.Ayrıca KTÜ bünyesinde Ziraat Fakültesi de kurulmalıdır,bölgemiz sulama tarıma ihtiyaç duymayan yöresel meyve ve sebzeleciliğe elverişli olduğundan bahçe bitkileri bölümü mutlaka açılmalıdır.

  Yanıtla
 • 03/10/2013 tarihinde, saat 21:24
  Permalink

  avcılık ve yaban hayatı bölümü okuyorum bende bu bölüme geçebilirmiyim 2.sınıf öğrencisiyim dgs den kaç almam gerekiyor bilgisi olan cevap verebilirmi

  Yanıtla
 • 22/04/2013 tarihinde, saat 20:45
  Permalink

  bayanlarda tercıh edıyrmu puanını sylyn ltfen

  Yanıtla
 • 06/02/2013 tarihinde, saat 15:02
  Permalink

  2013 te yaban hayatı ekolojisi bölümünü tercih edeceğim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir