Kudret Narı Nasıl Hazırlanır

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır
Kudret Narı Nasıl Hazırlanıyor
Kudret Narının Hazırlanması

Şifalı bitkilerden Kudret Narı, çok kişilerin uyguladıklarında şaşırtıcı sonuçlar aldıkları doğal bir ilaçtır. “Alternatif Tıp”a son yıllarda ilginin büyümesinin sebebi, pek çok bitki türlerinden eski usullerle hazırlanan ilaçların büyük faydasının görülmesinden başka bir şey olabilir mi?

İlacı şu şekilde hazırlanır: Kudret narı saf zeytin yağı ile beraber bir şişeye konur, ağzı sıkıca kapatılır. Güneşte bir aydan daha fazla bir süre bekletilir. 40 gün veya en az 40 gün diyenler de var. Böylece ilaç hazır hale gelmiş olur.
Kudret Narı’nın başlıca kullanıldığı hastalıklar: Gastrit, ülser, mide yanması gibi durumlarda zeytinyağı ile hazırlanmış kudretnarı terkibi sabahları aç karnına bir kaşık yenir.

Yaraların üstüne sürülerek de kullanılır. Diyabet yani şeker hastalarının kapanmayan yaralarını hızla iyileştirdiği söyleniyor. Bazı iltihaplı yaraları da kısa sürede kurutur. Biz buna ailece şahit olduk.

Dolama iltihabında kullanılması: Dolama, parmaklarda, tırnak çevresinde oluşan bir iltihaplanmadır. Annemin başparmağında çıkan dolama geçmek bilmedi. Doktora gitmek zorunda kaldı. Doktor ameliyat gibi bir operasyonun kesin gerekli olduğunu söylemişti. Daha sonra bir hanım evinde hazır bulunan kudretnarı ilacından anneme verdi. Annem parmağına bu ilacı bezle sardı. birkaç gün içinde iltihap tamamen kurudu.

Bunun gibi tedavisi mümkün olmayan açık yaralarda nasıl tatbik edilir:
Annem, aylarca iyileşmeyen ve doktorların dahi iyileştiremediği parmağındaki “dolama” yarasını bu muhteşem ilaç ile bir haftada şöyle iyileştirdiğini anlatıyor:
Zeytinyağı ile hazırlanmış hazır ilaçtan bir parça alıp yara üzerine koymuş. Sonra yarayı bir bez ile sarmış. Günde bir defa değiştirmek, yenilemek gerekiyormuş. Bir hafta içinte yüzde yüz kesin olarak yara iyileşmiş.

İkinci örnek bir komşumuz. O da dolama sorunundan aylarca çekmişti. Birkaç kez doktorlar parmağını yarıp tedaviye çalıştılar ama hiçbir tedavi sonuç vermedi. Annemin tavsiyesi üzerine kudret narını kullandı. O da kısa sürede kurtuldu. Doktorların aylarca iyileştiremediği parmağı kudret narı bir hafta içinde sağlığına kavuşturdu.
Kudret narı ayrıca hemoroid yani basur hastalıklarında da kullanılır.

Yetiştirilmesi: Aynı hıyar, kabak, kavun gibi bir bitkidir. İlkbaharda çekirdeklerini bahçeye veya saksıya dikersiniz. Tırmanacağı yer yoksa yanına bir metre kadar bir sırık veya dal parçası koyun.

Nereden alabilirsiniz:Eğer istanbul’da iseniz, kullanıma hazır kavanozlar içinde Eminönü Mısır Çarşısı’ndan alabilirsiniz. Bazı şifalı ot satıcılarında da bulunabilir. Tazesinden alıp ilacı kendiniz yapmak isterseniz yaz aylarında Eminönü Çiçek Pazarı’nda.
————————————————————————————————————————————————————-

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır Kudret Narı Nasıl Hazırlanır Kudret Narı Nasıl Hazırlanıyor Kudret Narının Hazırlanması Şifalı bitkilerden Kudret Narı, çok kişilerin uyguladıklarında şaşırtıcı sonuçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir