Kudret Narı Nasıl Kullanılır

Kudret Narı Nasıl Kullanılır,kudret narının faydaları,kudret narı,kudret narının resimleri,
kudret narı ne işe yarar,

KUDRET NARI
İşte size mucize bir bitki daha. Asırlardır başta mide hastalıklarının tedavisinde kullanılan Kudret narının birbirinden önemli birçok faydası var.

Parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu, bir yıllık bir bitki olan Kudret narının meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir. Anavatanı Hindistan’dır.

Kudret narı ile ilgili son araştırmalardan biri New York Üniversitesi tarafından yapıldı. Araştırmada uzun yıllar boyunca gastrit ve ülserin tedavisinde kullanılan kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildi. Kudret narının diğer mucizevi faydaları şöyle: Kudret narının antibiyotik etkisi bulunuyor. İçeriğinde bulunan Lutein ve lycopene tümörün büyümesini engeller.

Mide ülserini tedavi eder. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Asya’da mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Karaciğeri destekler, egzama ve sedefe fayda verir. Bağırsak tembelliğini giderir, hücreleri yeniler.

Kullanım şekli ve dozu: Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta ezilir, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yenilir. Bu şekilde en az 41 gün kullanılır.

Taze meyve bulunmayan mevsimde ise, halis zeytinyağı içinde 6 ay bekletilen Kudret Narı her sabah bir çorba kaşığı süzme balla karıştırılarak aç karna yenilir.
————————————————————————————————————————————————————-

Kudret Narı Nasıl Kullanılır Kudret Narı Nasıl Kullanılır,kudret narının faydaları,kudret narı,kudret narının resimleri, kudret narı ne işe yarar, KUDRET NARI İşte size mucize bir Kudret Narı Nasıl Kullanılır

2 thoughts on “Kudret Narı Nasıl Kullanılır

 • 26/10/2014 tarihinde, saat 09:18
  Permalink

  mehaba
  ben 2 sene unce kudrat nari,nen bursadan aldim
  Tabrizda

  Yanıtla
 • 28/09/2012 tarihinde, saat 19:48
  Permalink

  Kudret narı zeytinyağı ile karıştırmadan önce yıkan malı mıdır? Çekirdeğinin zehirli olduğu söyleniyor yağ ile birlikte kavanoza konabilir mi? Balla karıştırıp kavanoza koydum koktu bunun sebebinin yıkanması olduğunu söylediler doğrumu? Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir