Kulak Çınlaması Nasıl Geçer

Kulak Çınlaması Nasıl Tedavi Edilir,
Kulak Çınlaması Nasıl Giderilir,
Kulak Çınlamasının Tedavisi

Kulak çınlaması durumunda hekime başvurulması muhtemel olumsuzlukların önlenmesi açısından önem taşıyor.Bazı çınlama nedenleri ise ortadan kaldırılamıyor.

Mutlaka işitme testleri yapılmalı,bir kulak hastalığına bağlı olup olmadığı belirlenmelidir.Sıklıkla iç kulak hasarına bağlı olabilir.Ancak bu hasarın pek çok nedenden olabileceğini söylemenin ötesinde tedavi konusunda yardımcı olunamaz.Sebebi bilinse bile pek çok kez işitme hasarı ve çınlama düzeltilemez.

Nedene bağlı olarak bazı çınlamalara ilaç tedavisi uygulanıyor.Çınlamanın tedavisinde psikoterapiden yararlanılıyor ve damar genişletici ilaçlarla hücre yaşlanmasının etkilerini azalttığı iddia edilen ilaçlar kullanılıyor.


Önlemler

Stresten uzak durmalı
Sigara içmemeli
Enfeksiyonlarda zamanında ve etkin tedavi yapılmalı
Ayrıca kalp ve damar hastalıklarının önlenmesi ve tedavisine yönelik çabalarda çınlamayı önleyici etkenler arasında sayılıyor.
————————————————————————————————————————————————————-

 Kulak Çınlaması Nasıl Geçer Kulak Çınlaması Nasıl Tedavi Edilir, Kulak Çınlaması Nasıl Giderilir, Kulak Çınlamasının Tedavisi Kulak çınlaması durumunda hekime başvurulması muhtemel olumsuzlukların önlenmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir