Kulak Neden Çınlar

Kulaklar Neden Çınlar,
Kulakların çınlama sebepleri,
Kulak Neden Çınlar

Kulak çınlamasının birçok nedeni vardır ve bu nedenler birden fazla faktörün birleşimi ile de ortada olabilir.

Kulak çınlamasının bilinen en önemli nedeni kulağın enfeksiyon kapmasıdır. Eğer sorun enfeksiyon nedeniyle oluşuyorsa bu sorun ilaç tedavisi yöntemi ile kolayca ortadan kaldırılabilir. Bunun yanı sıra kulak çınlaması yüksek gürültüye maruz kalma nedeni ile de oluşabilir. Bu durumda çınlama belirli bir zaman sonra kendiğilinden geçecektir. Yüksek sesin neden olduğu kulak çınlamasının belirtilerini azaltacak bir ilaç tedavisi yoktur.

Stres

Eğer kulak çınlaması probleminiz stres nedeni ile ortaya çıkıyorsa hayatınızdaki stres seviyesini azaltarak bu sonudan kurtulabilirsiniz. Bazı rahatlama egzersizlerini uygulayarak stres seviyenizi düşürebilirsiniz.

Diyet

Aşırı miktarda alkol ve kafeinli içecekler tüketmek kulakta çınlama oluşumuna neden olabilir. Eğer her gün alkol tüketen biri iseniz çınlama seslerinin gitgide arttığını siz de farkedeceksiniz. Bu nedenle kulak çınlaması probleminiz alkol veya kafeine bağlı olarak ortaya çıkıyorsa alkol ve kafein tüketimini kesmeniz gerekir.
————————————————————————————————————————————————————-

 

Kulak Neden Çınlar Kulaklar Neden Çınlar, Kulakların çınlama sebepleri, Kulak Neden Çınlar Kulak çınlamasının birçok nedeni vardır ve bu nedenler birden fazla faktörün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir