Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Yazı

Kutlu doğum, Peygamber Efendimizin dünyaya geldiği geceye verilen isim olmaktadır. Bu doğumun olduğu geceye mevlid gecesi adı verilirken, Peygamber Efendimizin doğumu ile ilgili anlatım yapıla eserlere ise mevlid adı verilmektedir. Anadolu Türk beylikleri döneminden bu yana her yıl Mevlid kandili kutlanmaya devam etmiştir. Peygamber Efendimizin doğduğu günün içerisinde bulunduğu haftaya ise Kutlu Doğum Haftası adı verilmektedir. Bizler de bu konuya dair hazırlamış olduğumuz bu çalışma içerisinde, sizlere kutlu doğum haftası ile ilgili yazı kısaca bilgi vereceğiz.

Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Yazı ile ilgili görsel sonucu

Kutlu Doğum Haftası’nın ilk olarak kutlandığı yıl 1989 yılı içerisindedir. Hicri takvim dikkate alınarak Kutlu Doğum Haftasının ne zaman olduğu belirlenir. Bu haftada birçok kurum ya da kuruluş çeşitli kutlamalar gerçekleştirmekte olup birçok etkinlik düzenlemektedir. Kutlu Doğum Haftasının kutlanmasındaki en önemli amaç  toplumun birlik ve beraberlik içerisinde umutlu bir şekilde yaşamasını sağlamak olmaktadır. Gelenek ve göreneklerin her nesle aktarımının devam etmesi Kutlu Doğum Haftası ile mümkün olmaktadır. Bu haftada insanlar barış ve huzur kavramlarını daha çok hissetmekte olup, her insan sağduyulu olmaya davet edilmektedir.

Hz. Muhammed’i anmak, onun güzel ahlakını gündemde tutarak örnek almak ve bize kazandırdıkları için şükretmek bizler için çok büyük bir önem taşımaktadır. Hz. Muhammed, tüm müslüman alemine örnek olmuş en önemli değerdir.

Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Yazı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir