Liderler Toplumları Nasıl Etkiler Açıklayıp Örnek Veriniz

Liderlerin Topluma Etkisi, Liderler Toplumları Nasıl Etkiler Açıklayıp Örnek Veriniz o halkın büyü

Liderler geniş halk kitlelerini peşlerinden sürükleyen, pek çok kişiye aynı anda etki edebilen kişilerdir. Bir toplumun lideri o toplumu karşısına alıp konuştuğunda o halkın büyük çoğunluğu bu liderin sözlerine gönülden inanır ve onun söylediklerini gerçekleştirmek için elinden geleni yapar.

Türk toplumunun ve dünyanın gelmiş geçmiş en önemli önderlerinden bir tanesi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, liderlik özelliği ve üstün komuta gücü sayesinde Türk devletinin yapısını ve çehresini kökten değişikliğe uğratmış ve bize Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan etmiştir. Önceleri daha eski ve modern olmayan, devletin işleyişinde aksamalara sebep olan birçok uygulamayı kaldırmış ve yerine modern bir ülke kurmayı başarabilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk bu yaptıklarında liderlik özelliği sayesinde halkı yanına alabilmiştir.

Bir toplumun lideri o toplumun idolüdür. Bu nedenle ön tekerlek nereye giderse arka tekerlek de oraya gider misali halk o liderin peşinden yoluna devam eder. Devletlerin pek çok özelliğine liderler şekil verir. Ancak her toplumun başarılı bir lidere sahip olması da her zaman mümkün olmayabilir.

Liderlik ve Toplum Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir