Lise Dersleri Zor mu ?

Pazartesi, 25 Mart 2019, 22:55 | Eğitim ve Öğretim, Genel | 102 Comments
by admin

Her 8. sınıf öğrencisinin bir yıl sonrası için soracağı soru şu : Lise dersleri zor mu kolay mı ? Düşe kalka bir şekilde gelinen 8. sınıfta liseye gitme hayalleri kuran öğrenciler bir yandan da gerek abilerinin abartılı anlatımlarından gerekse “Lise” kavramından korkmalarından dolayı acaba demeden alamazlar kendilerini … Peki durum gerçekte nasıl, lise dersleri zor mu kolay mı neye göre ? Hemen bilgi verelim :

19122012249

Lisede dersler daha detaylı olduğundan dolayı haliyle size göre ilköğretimden daha zor gelecektir. Ortaokulda gördüğünüz Türkçe, Fen ve Teknoloji , Sosyal Bilgiler gibi dersler lisede çeşitli dallara ayrılıp ayrı ayrı olmak üzere daha detaylı işlenir. Türkçe dersi edebiyat,dil bilimi,edebi metinler ; Fen ve Teknoloji dersi fizik,kimya,biyoloji ; Sosyal Bilgiler dersi tarih,coğrafya gibi bölümlere ayrılır. Her bir ders kendi içinde derinliğine inilerek anlatılır. Ortaokulda üstünkörü işlediğiniz konular lisede titizlikle tek tek işlenir. Detaylar ön plana çıkar. Bu durumda lisede daha çok çalışmak gerekir. Eğer ortaokulda derslerden zar zor 2 ya da üç alan bir öğrenciyseniz , lisede kendinize çeki düzen verin ve daha çok çalışın yoksa lise size ilk andan itibaren zor gelecektir.

Lise dersleri ortaokul derslerinin daha detaylı işlenen hallerinden oluştuğundan dolayı, ortaokulda az buçuk derslerine çalışan, gayret eden öğrenciler lisede zorlanmayacaklardır. Lisede dersler işlenirken kimi konuları ortaokuldan hatırlayabileceksiniz. Ve görecesiniz ki lise zor değil, aksine ilgi duydukça daha kolay ve zevkli olacak.

Sizlere lise dersleri zor diyenlere aldırmayın. Herkes nasıl başarıyorsa sizler de başaracaksınız. Ayrıca, henüz ortaokuldayken lise dersleri acaba zor mu olacak diye önceden endişelenmeyin, her şeyi zamanında düşünün. Bu konuyla ilgili sorularınız ve yorumlarınızı aşağıdan bizlere yazabilirsiniz. Derslerinizde başarılar çocuklar …

Soruegitim.Com

102 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Lise Dersleri Zor mu ?"

 1. Cansu dedi ki:

  Çok tesekkur ederim sürekli t ereddutte kalmıştım caliskanlarda mi tembel oluyo diye ama aydinlandim

 2. Recep Çelik dedi ki:

  Ortaokulda çok çalışkandım iyi bir liseye gittim ve burada çalıştığım halde neden 50 aldım açıklayın bunu

 3. Cenk dedi ki:

  Ortaokulda derslerim bazen iyi bazen kötüydü lisede çalışırsam iyi notlar alabilirmiyim

 4. merve dedi ki:

  bnde daha lise dersleri görmediğim için bilmiyom galiba lise zor tabi çalışana işallah lise kolay olur herkese başarılarrrr. :))))

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.