LYS’ye Nasıl Çalışılır

Sayısal Öğrencisi LYS’ye Nasıl Çalışmalıdır ?

Sayısal öğrencileri eğitim hayatı boyunca yoğun ve zorlu bir ders programı ile iç içedir. LYS sınavında diğer alanlara göre daha kapsamlı ve daha zor konulara tabi tutulduklarından dolayı çalışma yoğunlukları da diğer alanlara göre çok daha fazladır. Bu konumuzda sayısal öğrencilerin LYS’ye nasıl çalışması gerektiğinden bahsedeceğiz.

sinavaniogretmen

Hedefi yüksek olan bir sayısal öğrencisinin öncelikle tüm derslerde belirli bir düzeyde başarılı olması gerekmektedir. Başta sayısal dersler olmak üzere hiçbir ders ile problemi olmamalıdır. Bu yüzden de çalışma yaparken ilk önce iyi olunan derslere değil, yapamadığınız veya sıkıntı çektiğiniz derslere yönelmeniz gerekmektedir. LYS’ye hazırlanırken ilk süreçte sürekli olarak konu tekrarı yapmalı ve dershaneye gidiyorsanız hocalarınız ile birlikte çalışmalar yaparak açığınız olan konuları kapatmalısınız. Bunun yanı sıra ağırlığı başarısız olduğunuz derslere verip, bu derslerde daha fazla soru çözmeye çalışmalısınız.

Sayısal derslerde matematiksel işlemler tüm derslerde mutlaka kullanılır. Bu yüzden de birçok öğrenci bu konularda başarıyı sağlamak için çabalar. Ancak hedefiniz yüksek ise bu konunun yanı sıra biyoloji ve kimya gibi derslerde sıkça görülen sözel konularda da başarıya ulaşmak için bu konulara günlük olarak çalışın. LYS süreci boyunca kendinize ideal bir çalışma programı hazırlayıp, derslerdeki başarılarınıza göre bu programı düzenleyin. Konu eksikliğini kapattıktan sonraki süreçte bol bol soru çözüp, konularda pratikleşmeye çalışın. Daha sonrasında ise LYS’ye yönelik denemeler ve genel değerlendirme testleriyle kendinizi sürekli sınayın. Bu şekilde LYS’de yüksek bir puan alabilirsiniz.

eokulegitim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir