Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme

Bu yazımızda, Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme Kısaca bu konuda bir yazı örneği sunacağız.

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme ile ilgili görsel sonucu

Türk insanının tarih serüvenindeki yolculuğu, çok eski dönemlerde başlamıştır. Irkımızın geçmişten günümüze dek sürdürdüğü yaşam boyunca, bizlere değerli şeyler katmış olan pek çok insanımız olmuştur. Milli Mücadele döneminde halkı anlaması, halkın nabzını tutması ve yazdığı mükemmel İstiklâl Marşı ile Mehmet Akif Ersoy da, bizler için bu önemli Türk insanlarından bir tanesi olmuştur.

Mehmet Akif, hayatının her alanında onurlu bir insan olarak yaşam sürdürmeye çaba göstermiş ve kendi aydınlığını, her daim çevresindeki insanlara da yansıtmasını bilmiştir. Devletle ilgili görev aldığı pek çok işin yanı sıra edebiyatla da ilgilenen Mehmet Akif, bu konuda oldukça yetenekli bir insandı. Bu yeteneği sayesinde önemli maddi kazanç elde edebileceğini bilmesine rağmen halkı zor durumdayken, kendisine teklif edilen parayı kabul etmemiş ve bu parayı yine halkına bağışlamıştır.

Milli Mücadele döneminde Mehmet Akif’in çeşitli camilerde verdiği vaazlar, halkın bilinçlenmesi ve direnişe geçmesi noktasında çok etkili olmuştur. Halkın duygularını anlayan, onlara ihtiyaç duyduğu şekilde yanaşmasını bilen Mehmet Akif, bu dönemde kaleme döktüğü İstiklal Marşı ile birlikte, halkın ihtiyaç duyduğu birlik, beraberlik ve mücadele ruhunu en doğru şekilde işlemiştir.

Ölümünün üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen günümüzde, bizler hala Mehmet Akif’in şiiriyle onurlanıyor, gururlanıyoruz. İstiklal Marşımız, bugün hala bizlerin sapasağlam dik duruşunun, geleceğe de emin adımlarla yürüyor oluşumuzun güvencesi olarak hayatlarımızda yer bulmaktadır.

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

6 thoughts on “Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Deneme

 • 28/02/2018 tarihinde, saat 18:31
  Permalink

  Biri de kompozisyon yazsın yaf

  Yanıtla
  • 28/02/2018 tarihinde, saat 18:32
   Permalink

   Harika falan olmamis ben kompozisyon istiyorum

   Yanıtla
   • 28/03/2018 tarihinde, saat 20:53
    Permalink

    Kompozisyon olmaması harika olmadığı anlamına gelmez git kendin yaz ozaman bişey beğenmiyorsan

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir