Memurlara Müjde Zamlı Maaşlar Nisan Ayında Verilecek

Çelik, memurlara müjdeyi verdiMemurlara müjdeli haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur maaş zammıkonusunda, ‘Nisan ayında bu 2012 zamları verilsin’ diyoruz” dedi.

Bakan Çelik, Rize Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile makamında görüştü. Burada ziyaretçi defterini imzalayan Çelik’e, kadroya geçen sözleşmeli personel adına çiçek takdim edildi.

Ziyarete katılan Memur-Sen Rize İl Başkanı Resul Usta ile sohbet eden Çelik, memurlarla ”Toplu görüşme sürecinden toplu sözleşmeye” geçildiğini belirterek, şunları söyledi:

”2012 yılı memur zammını memurlara veremedik. Çünkü konfederasyonlarla oturduk dedik ki masada (toplu sözleşme çerçevesinde bu zammı verelim). Kanunu arkadaşlarla beraber hazırladık. Bakanlar Kuruluna gönderdik ama takdir edersiniz ki 2.5 milyon memurun ücretleriyle ilgili belirlemenin olacağı bir sözleşme yasası, uyum yasasını hazırlarken birçok bakanlığı ilgilendiriyor. Yalnız bakanlığımız değil para çıkacak olan bakanlıklar var. İster istemez Bakanlar Kurulunu ilgilendiren bir konu olduğu için Bakanlar Kurulunun değerlendirmesioldu. Şimdi de Plan Bütçe Komisyonunda yasa görüşülüyor. İnşallah nisan ayına bırakma niyetinde değiliz. (Nisan ayında bu 2012 zamları verilsin) diyoruz.”

Daha sonra AK Parti Rize İl Başkanlığı, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlikİl Müdürlüğünü ziyaret eden Bakan Çelik, Rize’deki son resmi programında Valiliğe giderek Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ile görüştü.

Zamlı Memur Maaşları Nisan 2012 İlk Zamlı Memur Maaşları Ne Zaman Verilecek

AA – 26 Şubat 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir