Milli Ahlak ile İlgili Kompozisyon

Milli Ahlak Nedir, Milli Ahlak ile İlgili Kompozisyon

Milli ahlak bir milletin sahip olduğu ahlaki değerlere verilen isimdir. Her toplumun kendi içinde oluşturduğu ahlaki değerleri vardır ve bu değerler aynı zamanda milli kültürün bir parçasıdır. Milli ahlakı yaşatmak ve bu kurallara uymak her vatandaşın uygulaması gereken kuralların başında gelmektedir.

Ahlak dendiğinde insanların davranışlarında ölçülü olmaları ve nerede ne yapacağını bilerek kınanacak olumsuz bir davranışta bulunmamaları akla gelir. Milli ahlak da toplumun tüm fertlerinin aynı ahlak kuralları çerçevesinde hareket etmesidir. Örneğin toplumuzda büyüklere saygı göstermek ve onlarla karşılaştığımızda ellerini öpmek adettir. Bu milli ahlak kurallarına örnek gösterilebilir.

Bir milletin vatandaşı olmak o milletin ahlak kurallarına saygı göstermeyi kabul etmekle aynı anlama gelir. Toplumun içinde huzurun sağlanması ve millet olma bilincinin yakalanabilmesi için mutlaka ortak değerlere ihtiyaç vardır ve milli ahlak da bunlardan birisidir. Unutmamak gerekir ki her millet dünyada sahip olduğu ahlak kuralları ile tanınır.

Milli Ahlak Hakkında Kısa Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 thoughts on “Milli Ahlak ile İlgili Kompozisyon

 • 02/05/2017 tarihinde, saat 18:29
  Permalink

  Arkadaşlar gerçekten çok sağolun.bu kompozisyon sınıf arasında 1. olmamı sağladı.?????

  Yanıtla
 • 22/05/2016 tarihinde, saat 10:27
  Permalink

  Teşekkür ederim sizin sayenizde türkçe notum 80

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir