Milli Bayramlarımız Nelerdir Kısaca Bilgi

Milli bayramlarımız İle İlgili Yazı, Milli Bayramlarımız Nelerdir Kısaca Bilgi

Milli Bayramlar tüm ulus tarafından kutlanan ve resmi bir özellik taşıyan bayramlardır. Milli Bayramlar resmi olarak her yıl aynı tarihte kutlanmaktadır. Ülkemizde dört tane milli bayram kutlanmaktadır.

1.Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan 1920 tarihinde TBMM açılmış ve Atatürk bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Her yıl 23 Nisan’da ülkemizdeki çocuklar dünya çocukları ile birlikte bu bayramı coşku ile kutlamaktadır.

2. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı: Her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan bayramdır. Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmış ve burada milli mücadeleyi başlatmıştır. Bu önemli gün yurdumuzda her yıl Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır.

3.Zafer Bayramı: Büyük Taarruz ’un 30 Ağustos tarihinde zafer ile sonuçlanmış olması nedeniyle Atatürk bu günü şanlı ordumuza ithaf etmiş ve o günden bu yana 30 Ağustos günü yurdumuzda Zafer Bayramı olarak kutlanmıştır.

4. Cumhuriyet Bayramı: Cumhuriyet 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilmiş ve o yıldan bu yana her yıl 29 Ekim tarihi Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmıştır.

Milli Bayramlar Hangileridir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir