Minik Periler, ilk senelerinde ödüle kavuştular

Minik Periler, faaliyet gösterdikleri ilk senelerinde ödüle kavuştular.

İhtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere eğitim gereçleri, kırtasiye malzemeleri, oyuncak ve giyecek gönderimi yapan Minik Periler grubu, çabalarının karşılığını faaliyet gösterdikleri ilk senelerinde bir ödüle layık görülerek aldılar.

Minik Periler grubu, 2016 2017 Eğitim- Öğretim yılında yardım yaptıkları okullardan biri olan Kahramanmaraş Beyoğlu Yeni Mahalle İlköğretim Okulu idare ve öğrencileri tarafından ” Yılın Annesi” ödülüne layık gördü.

Okulun, Minik Periler tarafından kardeş okul seçilmesinin ardından, anasınıfının adını “Minik Periler Anasınıfı” olarak değiştiren öğretmen İbrahim Halil Azger, grup koordinatörleri olan 7 kişinin de öğrenci gençlerden oluşması üzerine, gruba bir jest yaparak, bu seneki ödülün adını da “Yılın Perisi” ödülü olarak değiştirerek, tüm grup koordinatörleri ve grupta emeği geçen bağışçılar adına ödülü grup kurucusu Ayça Çelikbilek’e sundu.

Grup olarak aldıkları ilk ödülün kendileri için çok değerli olduğunu belirten Çelikbilek ,”Bu ödülde tüm grup üyelerinin emeği var, tüm grup arkadaşlarıma minikler için harcadıkları emekler ve güvenimi boşa çıkarmadıkları için teşekkür ederim “ diyerek, grubun Minik Periler Anasınıfına önümüzdeki eğitim yılında da yardımda bulunacaklarını ve ihtiyacı olan tüm okullara destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Minik Periler grubu, 2016 2017 Eğitim yılı başından günümüze, 28 okula toplamda 8.467 parça eğitim araç gereci ve kırtasiye malzemesi, 5 koli giyecek yardımı yaptı.

Grup aynı zamanda, engelli öğrencilere tekerlekli sandalye alınabilmesi amacı ile plastik kapak topladıkları “Minik Engelleri Aşalım” projesini ve oyuncak atölyelerini yürütmekte, önümüzdeki dönem için ise engelli öğrencilere hizmet edecek bir kütüphane oluşturma projesi için çalışıyor.

Gruba destek olmak için evinizde kullanmadığınız kırtasiye malzemesi, oyuncak gibi malzemeleri bağışlayabilir ya da okulların ihtiyaçlarını karşılayabilir, plastik kapaklarınızla engelli bir öğrencinin okula gitmesine destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir