Mutluluk İle İlgili Hikaye Örnekleri

Bu dünyada her insan ne yaparsa yapsın, tüm yaptıklarının tek bir amacı vardır. Bu amaç mutluluk olarak adlandırılır. Her insanın bu dünyadaki en önemli amacı mutlu olmaktır. Her insanın mutlu olabileceği durumlar farklı olsa da, sonucun hep mutluluk olması hayal edilir. Mutluluk, çok güçlü bir duygudur. Her insan yıllar boyu mutluluğun peşini kovalar. Kimi insanlar mutluluğu yakalayabilirken, kimileri yakalayamamaktadır. Mutlu olunca insan nasıl ki, gülüp eğleniyor ise mutsuz olunca da hayatı kararmaktadır. Bizler de mutluluğa dair hazırlamış olduğumuz bu paylaşım içerisinde, sizlere mutluluk ile ilgili hikaye örnekleri kısaca bilgi vereceğiz.

mutluluk ile ilgili görsel sonucu

Ali’ye küçükken büyüdüğünde ne olacağı sorusu sorulurmuş. Ali, sadece bir cevap vermiş olmak için cevap verirmiş. Tam olarak büyüdüğünde ne olmak istediğini bilmeyen ve üzerinde düşünmeyen Ali, bir cevap vermiş olmak için seçtiği doktor cevabını verirmiş. Fakat Ali, doktor olmayı gerçekten istemezmiş. İçerisinden bir ses doktor olması gerektiğini söylüyorken, diğer ses yapamazsın diyormuş. İnsanların baskısından kaynaklı doktor olma isteği büyüdüğünde gerçekleşmiş.

Ali doktor olmuş fakat doktorluk mesleğini yapmaya başladığı anda bu mesleği yapmak istemediğini anlamış. Küçükken düşünmesi gereken ilk şey bir meslek değil mutlu olmakmış. Sevmediği ve ilgi duymadığı bir alanda çalışarak kendisini mutsuz etmekteymiş. Bu nedenle her insanın amacının öncelikle mutluluk olması gerektiğini savunurmuş.

Mutluluk İle İlgili Hikaye Örnekleri Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir