Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözü İle İlgili Hikaye

ne ekersen onu biçersin ile ilgili görsel sonucu

İnsanlar akıllı ve düşünebilen canlılar olduğundan dolayı tüm kararlarından ve hareketlerinden kendileri sorumlu olurlar. İnsanların öncelikle kendilerine fayda sağlamaları gerekmektedir. Bu durum da ancak çalışarak elde edilebilir. İnsanlar ne yaparlarsa bunun karşılığını her zaman alırlar. Atalarımız da bu konu ile ilgili bir takın sözler söylemişlerdir. Bu atasözü de ne ekersen onu biçersin atasözü olmaktadır. Bizler de bu konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere ne ekersen onu biçersin atasözü ile ilgili hikaye kısaca bilgi vereceğiz.

Emre çalışkan bir öğrencidir. Selim ise sadece oyun oynamayı düşünür ve çalışmaktan hiç hoşlanmamaktadır. Yaz tatili, öğrencilerin dört gözle beklediği tatil dönemi olduğundan dolayı okulların kapanmasına Selim çok sevinmiştir. En az Selim kadar Emre de okulların kapanmasına sevinmiştir. Öğretmenleri, öğrencilere yaz tatilini iyi değerlendirmelerini fakat dersleri tekrar etmeyi de ihmal etmemelerini öğütlemiştir.

Öğretmenin verdiği öğüte Emre uysa da, Selim uymamıştır. Yaz boyunca sadece oyun oynamış ve hiç ders tekrarı yapmamıştır. Okullar açıldığı zaman okula uyum sağlamak Emre için daha kolay olmuştur. Selim ise dersleri anlamakta zorlanmış ve bildiği konuları da unutmuştur. Bu nedenle birçok sınavından zayıf almıştır. Emre ise yüksek not almıştır. Bu nedenle her zaman insanlar verdikleri emeklerin karşılığını alırlar. Fakat emek vermeyen bir insanın herhangi bir konuda başarılı olması imkansızdır.

Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözü İle İlgili Hikaye Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir