Nesli Tükenen Hayvanlar İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda, sizlere Nesli Tükenen Hayvanlar İle İlgili Kompozisyon Kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

İçerisinde yaşamakta olduğumuz dünyada, var olan en büyük gerçeklik değişimin kendisidir. Hayatımız ve dünya üzerindeki hayat her geçen gün evrimleşmekte ve değişmektedir. Bu bağlamda, uzun yıllar boyunca dünyaya hakim olmuş olan pek çok hayvan, günümüzde hayatlarımızda kendisine yer bulamamaktadır.

Dünyadaki doğal şartlar, her geçen gün değişmektedir. Değişen bu şartlar da pek çok hayvanın beslenme, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamasının önüne geçmektedir. Bu durum karşısında, ancak genleri güçlü olan veya değişime ayak uydurabilen hayvanlar canlı kalabiliyor olsa da aradan geçen zaman ile birlikte geçmişte var olmuş olan pek çok hayvanın günümüzde yaşamına uygun bir ortamın olmadığını görmekteyiz.

Hayvanların neslinin tükenmesinde en büyük etki, insansal faaliyetler sonucunda oluşmaktadır. İnsan, ekonomik çıkarlar adına yürüttüğü pek çok faaliyet sonucunda bilinçsiz bir şekilde doğayı katletmektedir. Katledilen doğa, bunun karşılığında içerisinde sahip olduğu çeşitliliği her geçen gün azaltmaktadır.

Hayvanların neslinin tükenmesinde insanın etkisi büyük olsa da doğal etkenlerin önemini de unutmamak gereklidir. Doğal bir süreç içerisinde tüm canlılar, var olması için elverişli şartların ortadan kalkması ile birlikte yok olacaklardır. Örneğin günümüzde insanların pek ilgisini çeken penguen, kutup ayısı gibi hayvanlar, ilerideki nesiller için sadece birer fotoğraftan ibaret olabileceklerdir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir