Nilüfer Faydaları

Nilüfer Faydası,Nilüfer Çiçeği,Nilüferin Faydaları,Nilüfer neye iyi gelir?Nilüfer yararları

Nilüfer Çiçeği

Nilüfer; Su zambağı da denilen geniş yapraklı bir su bitkisidir. Sarı nilüfer çiçekleri ile beyaz nilüfer çiçekleri farklı etkilere sahiptir.

Nilüferin Faydaları

Nilüfer mikrop öldürücüdür. Çiçeğini koklamak uyku verir. Kalbi kuvvetlendirir. Kökleri kabız yapıcı etkisi nedeniyle ishale karşı faydalıdır. Ayrıca, sinirleri yatıştırır ve ağrıları dindirir. Beyaz nilüfer sinirleri yatıştırır, uyku verir ve cinsel arzuyu azaltır. Beyaz nilüfer baş ağrısını giderir ve cinsel isteği arttırıcıdır.

Nilüfer Nasıl Kullanılır? 

Zehirlenmelere neden olabileceğinden dikkatli kullanılmalıdır. Havuzlarda süs bitkisi olarak kullanılır. Hekimlikte ise köklerinden ve çiçeklerinden faydalanılır. Kökleri kabız edicidir. Kökleri kaynatılarak elde edilen su ile gargara yapılırsa boğaz iltihaplarına iyi gelir. Kök ve yaprakları lapa haline getirilip yaralara sürülürse iyileşmesini kolaylaştırır.

————————————————————————————————————————————————————-

Nilüfer Faydaları Nilüfer Faydası,Nilüfer Çiçeği,Nilüferin Faydaları,Nilüfer neye iyi gelir?Nilüfer yararları Nilüfer Çiçeği Nilüfer; Su zambağı da denilen geniş yapraklı bir su bitkisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir