Öğrenciler İçin Not Alarak Çalışmanın Faydaları

Öğrencilerin büyük bir kısmı için not almak, sadece öğretmenin önemli gösterdiği kısımları veya tahtaya yazdığı kısımları yazmaktır. Aslında not almak öğretmeninizin konuyu anlatırken söylediği sözcükleri kendinizce derledikten hemen sonra yazmaktır. Bu şekilde not alarak çalışan kişiler hem önemli konuları yazıp, hem de öğretmenin anlattığı detay kısımları yazarak çalıştığından sınavlarda birçok kişiye göre daha doğru cevaplar yazmaktadır. Bu sayede de yüksek puanlar alarak başarılı bireyler olmaktadırlar. Not alarak çalışmanın bu gibi daha birçok faydaları da bulunmaktadır. Bunlar;

sinavaniogretmen

1) Not alarak öğrenciler öğretmenlerinin anlattıkları şeyi daha iyi kavrarlar. Not almak onların o anı hafızasına kaydetmeye yarar. Bu sayede notlar okunduğunda tüm bilgi beyninizde yeniden canlanır.

2) Not almak sizi sorumlu bir birey yapar. İşinizde veya okulunuzda not alarak çalıştığınız takdirde hayatınızda önemli olan hiçbir şeyi unutmazsınız. Hele ki sürekli olarak kontrol ettiğiniz bir not defteriniz var ise hayatınızın birçok bölümünde örnek alınan bir kişi olabilirsiniz.

3) Not aldığınız takdirde çalışırken daha hızlı öğrenebilirsiniz. Kaynak aramak yerine tüm bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Bu konuları sürekli tekrar edip, ileriye dönük olarak çalışabilirsiniz. Bu sizdeki alt yapıyı sağlamlaştırarak sınavlara hazırlanmanızda büyük rol oynayacaktır.

4) Not almak sizlerin öğretmenlerinizin gözünde derse ilgili kişiler konumuna koyacaktır. Bu sayede hem sınavlarda yüksek puan alabilmek için gerekli şartları oluşturabilecek hem de öğretmeninizden alacağınız kanaat notunun yüksek olmasını sağlayabileceksiniz.

eokulegitim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir