Öğrenciye Dayak Atan Öğretmeni Şikayet Hattı Alo 147 Açılıyor

Öğrencilere 'Alo dayak' hattıNe kadar doğru bir uygulama orası tartışılır ama dayak yiyen öğrenciler artık Alo 147’ye öğretmenini şikayet edecek. Sorun, ihbar ve şikâyetlere 3 günde yanıt verilecek. “Alo 147″, 1 Mart’tauygulamaya açılacak.” Geldiği günden beri veli ve öğrenciyi merkeze alan , öğretmenleri sadece işçi gibi gören ve bu felsefenin eğitim sistemini düzelteceğine inanan Ömer DİNÇER’den bir yenilik daha …

Sabah Gazetesinden Safure Canturk’un haberi

Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki taciz ve şiddet olaylarından, TEOG, sınav ve eğitim sistemine kadar pek çok sorunun iletilip çözüm aranacağı bir telefon hattını hizmete sokuyor.

“Alo 147″, 1 Mart’ta uygulamaya açılacak.”MEB İletişim Merkezi-Alo 147” hattına iletilen soru, sorun, ihbar ve şikâyetlere 3 günde yanıt verilecek.

Çağrı Merkezi’nin merkezi ise Van- Erciş’e kurulacak. Ayrıca her ilde bir vatandaş temsilci kadrosu oluşturulacak. Temsilciler, çağrı merkezine bağlı çalışacak. Van-Erciş’te 100 kişiden oluşacak olan çağrı merkezinin 50 kişilik kadrosu engelli vatandaşlara ayrılacak. Öncelikli olarak eğitim-öğretim sisteminin işleyişine dair ciddi bir eğitimden geçecek olan temsilciler 1 Mart 2012 tarihi itibariyle göreve başlayacak.

Öğretmenden öğrenciye, yöneticiden veliye, eğitim alanında sorun yaşayan herkes derdini artık vatandaş temsilcileri aracılığıyla çözecek. Uygulama, daha başlamadan internet forumlarında öğrencilerin ilgisini çekti. “Dayakçı öğretmeni, müdürü hatta babamı bile şikâyet ederim” diyen öğrenciler, hattın açılmasını heyecanla bekliyor. Dayakçı öğretmenleri Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e şikâyete hazırlanan öğrencilerden, kantinler ve servis şoförleri de nasibini alacak.

SABAH – 24 Ocak 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir