Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak

Öğretmen atama tarihi açıklandı. 2013 Öğretmen ataması ne zaman yapılacak. Bu konuda Milli Eğitim Bakanı net konuştu. Peki , öğretmen atamaları ne zaman yapılacak ?Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bundan sonra öğretmenleri ağustos ayında atayacaklarını belirterek, “Dolayısıyla artık yeni bir öğretmen ataması olmayacak” dedi.

Öğretmen atamaları 2013

Balıkesir Üniversitesi’nin akademik yılı açılışına katılan Dinçer, Balıkesir’in eğitim ile ilgili yapısını değerlendirmek üzere kaymakamlar, belediye başkanları, il ve ilçe milli eğitimi müdürleri ile toplantı yapacağını söyledi. Bir gazetecinin, “Kapıcı çocuklarının ayrı sınıflarda okutulduğuna yönelik” iddiayı hatırlatması üzerine Dinçer, şöyle konuştu: “Gaziantep’te bu şekilde bir haber var. Ama ben bu haberin doğruluğundan hiç emin değilim. Şu ana kadarki tecrübelerim şunu gösterdi. Durumu incelemeden ve net olarak yapılan şeyi görmeden, bunun hakkında fikir yürütmek istemem. Ama başlangıçtan itibaren benim kanaatim bunun doğru olmayacağı şeklinde. Bu ülkenin temel değerlerine sahip hiçbir okul yöneticisi, hiçbir veli, hiçbir sosyal toplumun dokusunu temsil eden kişi, böyle bir uygulamayı yapmaz. Bu haberler akla ziyan haberler. Varsa da bir tedbir alır, gereğini yaparız. Bunun hesabını sorarız insanlardan. Son zamanlarda, dikkat ederseniz yeni eğitim sistemine geçtiğimiz bu günlerde genellikle gerçeğe dayanmayan, çoğunlukla birtakım kanaat ve duyumlara dayalı haberle yapılıyor. Bunların hepsine biz ‘doğru değildir’ demekten yorulduk.”

Ömer Dinçer, “Balıkesir’in Dursunbey ilçesindeki 9 ilköğretim okulunda eğitimin henüz başlamadığına” ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine konuyu vali ile görüştüğünü ve en kısa sürede çözeceklerini bildirdi. “Öğretmenlerimiz yeni atandı, biz öğretmenlerimizi atayalı daha bir hafta oldu. Bu ülkede 40 bin öğretmen atandı. Dolayısıyla bunun erkeni, sonrası yok” diyen Dinçer, “Bundan sonra biz öğretmenlerimizi ağustos ayında atayacağız. Dolayısıyla artık yeni bir öğretmen ataması olmayacak. Ama hiçbir okulumuzda, hiçbir dersimizin de boş geçmesine göz yummayız. İl düzeyinde bunu mevcut öğretmenlerle çözemezsek, kesinlikle oraya başka yöntemlerle öğretmen temin ederiz” şeklinde konuştu. Öğretmen atama tarihleri 2013 ne zaman olacak …

2013 öğretmen atamaları ile ilgili son bilgiler bu sayfada olacak.

3 thoughts on “Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak

 • 13/11/2012 tarihinde, saat 15:51
  Permalink

  kopya skandalı yüzünden 2 yıl ayrı kalmak durumunda kalıyoruz ve eş durumu ataması yapılmıyor adaletiniz nerdeeee….
  bizi mağdur edenlere haklarımı helal etmiyorum

  Yanıtla
 • 01/10/2012 tarihinde, saat 21:33
  Permalink

  hocam 2013 şubat ayında eş durumu öğretmen ataması yapılırsa şubatın kaçında yapılır.sigortam tam sınırda birkaç gün eksik gelebilir.

  Yanıtla
 • 01/10/2012 tarihinde, saat 21:29
  Permalink

  hocam 2013 şubat ayında eş durumu tayin yapılırsa şubatın kaçında yapılır ,sigortam birkaç gün eksik gelebilir tam sınırda….

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir