Öğretmenler İçin Özel Meslek Kursları

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğü yapmış olduğu toplantılar sonucunda yeni bir etkinliğe daha imza attı. Son zamanlarda sürekli olarak yenilenen ve arttırılan seçmeli derslerin öğretmenler için özel mesleki kurslar düzenlemeye karar verildi. Bu hizmet kapsamı altında tam 13716 kişiye internet üzerinden özel kurslar verileceği belirtildi. Bu kursların içerisinde Kuran-ı Kerim dersleri, Siyer, İngilizce, Bilgisayar, Grafik ve Animasyon, Hafıza teknikleri, Hızlı okuma dersleri ve network alanlarında yöntemler anlatılacağı söylendi.

Mesleki kurslar içerisinde bu konuların müfredata uygun şekilde kişilere anlatılacağı ve bu konu üzerinden öğretmen yetiştirileceği düşünülüyor. Bu hizmetten yararlanan öğretmenler ise eğitim yılı içerisinde daha tecrübeli bir şekilde öğrencilere ders anlatacağı ve bu derslerden alınacak verimin daha da artması bekleniyor. Mesleki kursların 2013 yılı eğitim döneminin sonunda başlayacağı düşünülüyor. Şu anda başvuruların başladığı bu mesleki kurslara ise tüm öğretmenlerin katılma zorunluluğu yoktur. Ancak ilerleyen süreçte bu eğitimin zorunlu olacağı ve çeşitli değerlendirme sınavlarının yapılacağı düşünülüyor. Bu konuda eğitim almak isteyen bazı kişiler içinde bu ücretsiz özel mesleki kursların büyük yarar sağlayacağı düşünülüyor.

Özel mesleki kursların uygulanışı ise haftanın belirli günlerinde internet üzerinden canlı olarak anlatımlar ile gerçekleştirilecek. 3000 kişinin üstünde kullanıcıya aynı anda konu anlatımı sağlanacaktır. Bu konudaki denetimleri ve alt yapıyı da oluşturabilmek için MEB bakanlığı özel olarak incelemeler yapacaktır.

Soruegitim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir