Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

Öksürüge hangi bitkiler faydalı
Ahmet Maranki Öksürük İçin Bitkisel Çözümler

Profesör Doktor Ahmet Maranki özellikle kronikleşen öksürük rahatsızlıkları için bitkisel çözüm önerilerinde bulundu:

Uzun süren öksürük sorunu çeşitli hastalıkların belirtisi olabilir. Fakat herhangi bir hastalığa bağlı olmadan süren öksürükleri bitkisel yöntemlerle tedavi etmek kolaydır.

Ihlamur, nane, zencefil, meyankökü, okaliptüs, şahtere, hibiskus gibi bitkiler öksürüğe çok iyi gelmektedir. Zencefil, ıhlamur ve meyankökü karıştırılırsa etkisi daha güçlü olacaktır. Ayrıca kronik bronşit için yulaf samanı çayu ve üzerlik tohumu güçlü iyileştiricilerdir.

1 kaşık hibiskus
1 kaşık şahtere otu
1 tutam ıhlamur
bir tutam zencefil

Uygulanışı:

Tüm malzemeleri 1 bardak suda 4 dakika kadar kaynatın ve 3 dakika kadar demleyerek için. Bu karışımda şeker kullanmamalısınız.

Bu tarife ek olarak günde 2 veya 3 kez meyankökü içebilirsiniz. Ayrıca kekik, zencefil ve karabiber de alerjik olmayan durumlarda faydalı olacaktır.

Kronik öksürük için bir diğer etkilş yöntem; karaturpların içi oyularak bal ile doldurulur ve oyulan yerleri turp parçaları ile kapatılarak 24 saat bekletilir. 24 saatin ardından iyice sıvı hale gelen bal bir şişeye alınır ve günlük 3 kaşık tüketilir.
Kuşburnu, ısırgan, şahtere, zencefil, hibiskus çayları öksürüğe çok iyi gelir.
Ebegümeci kaynatılır ve zeytinyağı, limon katarak bolca yenirse göğsü yumuşatarak öksürüğü azaltır ve bunun yanında balgamı da sökecektir. Destek olarak bal ve toz zencefil karıştırılıp yenilebilir, öksürüğe iyi gelir.

————————————————————————————————————————————————————-

Öksürük İçin Bitkisel Çözüm Öksürüge hangi bitkiler faydalı Ahmet Maranki Öksürük İçin Bitkisel Çözümler Profesör Doktor Ahmet Maranki özellikle kronikleşen öksürük rahatsızlıkları için bitkisel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir