Okul Bahçenizi Sınıfınızı ya da İstediğiniz Bir Yeri Betimleyiniz

Sınıfımız aşağı yukarı on iki metrekarelik bir alana sahiptir. Bu haliyle bizim sınıf ne çok küçük ne de çok büyük bir yerdir. Ancak sıralarımızın dizilişi ve tahtamızın konumu sayesinde öğretmenimizin dersini rahatlıkla işleyebilir ve ders anlatırken hepimizi tek tek görebilir. Sınıfımızın pencereleri geniştir, camlar güneşe baktığından bizim sınıfımız her zaman ferah ve aydınlıktır.

Kapıdan içeri girince karşıda öğretmen masası ve sandalyesi vardır. Öğretmenimizin sağ tarafında ise tahtalar yer almaktadır. Sınıfımızda yeşil, beyaz ve akıllı tahta olmak üzere üç adet tahta bulunmaktadır. Konumuz hangisine uygunsa öğretmenimiz dersi o tahtada anlatır.

Tahtanın sağ tarafında sınıf panomuz vardır, bu pano mavi renktedir. Her ay öğretmenimizin belirlediği bir konuda resimleri, şiirleri, yazıları, fotoğrafları biz bu panoya düzelince asarız ve panomuz rengârenk bir görünüme sahiptir. Sınıfımızda on sekiz sıra bulunmakta ve her sırada iki öğrenci oturmaktadır. Sınıfımız her zaman temiz ve bakımlıdır.

Betimleme Örneği, Okul Bahçenizi Sınıfınızı ya da İstediğiniz Bir Yeri Betimleyiniz

Mekân Betimlemesi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

One thought on “Okul Bahçenizi Sınıfınızı ya da İstediğiniz Bir Yeri Betimleyiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir