Okula Beslenme Götürün

Öğrenciler okul içerisinde sağlıklı beslenemeyen ve nasıl hazırlandığı bilinmeyen yiyecekleri kantinler aracılığıyla alarak dengesiz beslenmeye alıştırılmaktadır. Günümüzde öğrencilerin birçoğu okullarda paralarının birçoğunu harcayarak hem aç kalmaktadır hem de sağlıksız beslenmektedir. Diyetisyenler ve Beslenme Uzmanları bu konu hakkında öğrencilere özel açıklamalar yaparak, okula beslenme götürülmesi gerektiğini belirtti. Öğrencilerin daha başarılı ve daha dinç olabilmeleri için aileleri tarafından hazırlanmış sağlıklı yiyeceklerden beslenmeleri, onların daha sağlıklı bir birey olabilmesini sağlayabilir. Kantinlerdeki tehlikenin bilinmemesi ve ne gibi malzemelerden yiyecek yapıldığı bilinmediğinden çocuklarınızı riske atmak yerine, günlük beslenme hazırlayarak hem okulda daha rahat doymasına hem de dengeli beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

ogrenciler

Öğrenciler okullarda sınav, sınavların verdiği stres, derslerin yoğunluğu gibi sebeplerden dolayı genellikle o gün yemek almaz veya fastfood adını verdiğimiz sağlıksız yiyeceklere başvurabilir. Bu yüzden de çocuklarınıza günlük olarak beslenme hazırladığınız takdirde çocuklarınız öğün atlamadan, sağlıklı yiyecekler ile beslenebilir. Bu beslenme şekli sayesinde hem sağlığını koruyabilir hem de okulda tam olarak aktif olabilir. Bunun yanı sıra günümüzde büyük bir kitlenin yöneldiği fast food yiyeceklere olan merakı azalır ve obezite gibi hastalıkların riski azaltılabilir. Çocuklarınıza günlük olarak sandviç, meyve suları ve tatlılardan oluşan bir beslenme menüsü hazırlayarak, her yiyecekten yemesini sağlayabilirsiniz. Bu tarzda menüler hazırladığınızda çocuklarınızı mutlu edebilir ve kantine bir ton para dökere aldığı doyurmayan fastfood yiyeceklere göre daha doyurucu bir besin sağlayabilirsiniz.

eokulegitim.com

One thought on “Okula Beslenme Götürün

  • 27/03/2014 tarihinde, saat 16:08
    Permalink

    oğlum özel bir okulun 5. sınıfına gitmekte. seneye 6. sınıfa geçecek. yeni yıl ücret listesinde yemek bedeli mecburi tutulmuş ve sadece eğitim-öğretim ücreti ödenerek kayıt yenilemesi yapılmayacağı söylendi. bu konuda yasalar/mevzuat ne diyor. eğer böyle bir zorunluk yoksa,nereye şikayet edilebilir. saygılarımla

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir