Okulumuzda sağlıklı bir çevre olması için neler yapabiliriz

Sağlıklı bir çevrede yaşamak için neler yapabiliriz, okulumuzu temiz tutmak için ne yapmalıyız, bu yazımızda sizlere okulumuzda sağlıklı bir çevre olması için neler yapabiliriz hakkında bilgi vereceğiz. 

Aslında okulumuz günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz alanlardır. Günümüzün yaklaşık 6-8 saati okulda geçer. Yani evde geçirdiğimiz zaman kadar okulda da vakit geçiririz. Bu nedenle en çok vakit geçirdiğimiz yerin temizliğine daha fazla önem vermemiz gerekir. Çünkü insanlar temiz bir çevrede yaşamazsa hastalıklarla mücadele etmek durumunda kalır. Sağlıklı bir yaşam için ilk koşul sağlıklı bir çevrede yaşamaktır. İşte bu nedenlerden dolayı okulumuzu ikinci evimiz gibi görüp evimizi temiz tuttuğumuz gibi okulumuzu da temiz tutmalıyız.

Okulumuzu temiz tutmak için mutlaka arkadaşlarımızı da temizlik konusunda uyarmalıyız. Yerlere çöp atmamalı, çöp atanları uyarmalıyız. Çöplerimizi çöp kutularına atmalıyız. Bazı çöpler geri dönüşümlü kullanılabilmektedir. Bu nedenle kağıt, cam ve karton şişeleri geri dönüşüm kutularına atmalıyız. Eğer okulumuzda geri dönüşüm kutuları yoksa bu durumu öğretmenlerimize veya idarecilere bildirmeliyiz.

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir çevrede yaşamak hepimizin hakkı. Bu nedenle bu hakkımızı ne çiğnemeli ne de başkasına ezdirmemeliyiz. Bunun için herkesi sağlıklı bir çevrede yaşamak için eğitmeli, bunu kendi hayatımızda da uygulamalıyız.

cevregunusiiri-1

Sağlıklı Bir Çevre İçin Ne Yapılabilir Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir