Okumak Bir Deva Anlamak Bir Şifadır Kompozisyon

Eski zamanlardan beri atasözlerinin insan hayatındaki yeri ve önemi oldukça büyük olmaktadır. İnsanlar atalarımız tarafından söylenmiş çok sayıda söz ile hayatlarına yön vermiş ve gerçeğin farkına vararak yaşama şansı bulmuşlardır. Atalarımız tarafından söylenmiş, insanların hayatlarına yön vermelerinde etkili bir role sahip olmuş atasözlerinden bir tanesi de “Okumak bir deva, anlamak bir şifadır.” sözü olmuştur. Peki bu atasözü ile ne anlatılmak istenmektedir? Bu gibi sorulara ait cevapları bulmanız amacı ile yayınlamış olduğumuz bu paylaşım içerisinde sizlere okumak bir deva anlamak bir şifadır kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

Okumak ile ilgili görsel sonucu

Okumak, bir insanın hayatta var olan her şey ile ilgili bilgi sahibi olmasını sağlayacak bir anahtardır. İnsanlar bu anahtarı kullanmazlar ise cahil kalırlar. Cahil bir insanın hayattan zevk alabileceği bir şey olmayacağı gibi her anı bilinçsiz bir şekilde yaşamak durumunda kalır. Bu nedenle okumak kavramı, her derde iyi gelecek bir şey olarak görülmüştür. Çünkü her şeyi okuyarak çözebilir, kafanızda var olan tüm soru işaretlerine okuyarak cevap bulabilirsiniz.

Anlamak ise okumaktan sonra gelir. Bir insanın okuduğunu anlamaması durumunda okumasının hiçbir faydası bulunmamaktadır. Fakat okuduğunu anlayan bir insan şifa bulmuş gibidir. Kafasında çözümlemek istediği her şeyi bir şeyi okur, anlar ve çözümler.

Okumak Bir Deva Anlamak Bir Şifadır Kompozisyon Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir