Orman İle İlgili Hikaye Örnekleri

Ormanlar doğada var olan en önemli nimetlerden kabul edilir. Ormanların canlı yaşamına olan etkisi çok önemli ve büyüktür. Ormanlar hem insanlar hem de hayvanların hayatına önemli katkılar sağlar. İnsanların ciğerlerine doldurdukları havanın temiz olmasını sağlayarak sağlıklı bir yaşam sunar. Ormanlar sayesinde çok sayıda doğal afetin önüne geçilir. Çevre güzelleşir. Ormanlarda yaşayan hayvanların neslinin tükenmesi engellenir. Bu gibi ormanların canlı yaşamına sağladığı katkılar çok sayıda olmaktadır. Bizler de bu konuya dair yayınlamış olduğumuz bu yazımızda, sizlere orman ile ilgili hikaye örnekleri kısaca bilgi vereceğiz.

orman ile ilgili görsel sonucu

Günlerden bir gün ormana yakın oturan Ali, canı sıkıldığında sürekli olarak ormana giderek oradaki hayvanları izlemeye bayılırmış. Her zaman ormanda dikkatli davranarak yerlere çöp atmaz ya da orada ateş yakmaması gerektiğinin bilincinde olurmuş. Ara sıra ağaçlar ile konuşur, onları arkadaşı olarak görürmüş. Ormanları ne kadar sevdiğini ailesi de arkadaşları da bilirmiş. Bir gün yine ormana gideceği gün ormandan sesler geldiğini duymuş. İlk önce ne olduğunu anlayamamış ve müdahale edecek gücü kendisinde bulamamış. Bunun üzerine babasına haber veren Ali, babası ile birlikte ormanın yakınlarına gelmiş.

Babası bir bakmış ağaçlar kesiliyor. Ali bunu anlayınca çok öfkelenmiş. Ağaçların yamuk kesiliyor olmasından bunun gizli ve izinsiz yapıldığını anlayan babası bu insanları şikayet etmiş. Bu şikayetleri üzerine suçlular yakalanmış ve Ali bir fidan ile ödüllendirilmiş.

Orman İle İlgili Hikaye Örnekleri Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

2 thoughts on “Orman İle İlgili Hikaye Örnekleri

  • 21/02/2023 tarihinde, saat 17:18
    Permalink

    Çok güzel bir hikayeydi ama düşündüğümden daha kısaydı.❤🧡❤

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir