Ormanların yok edilmesi insanları ne tür tehlikelerle karşı karşıya getirir

Ormanların yok edilmesinin sakıncaları, bu yazımızda sizlere ormanların yok edilmesi insanları ne tür tehlikelerle karşı karşıya getirir hakkında bilgi vereceğiz.

Aslında yaşadığımız dünyada insanlar hayvanlar ve bitkiler ormanlara muhtaçtır. Özellikle insanlar ve hayvanların ormanlara olan bağlılığı çok fazladır. Orman, insanlar için önemli bir geçim kaynağı iken hayvanlar içinse önemli bir yaşam alanıdır. Ormanların yok edilmesi insanların ekonomik güçlerini azaltır, ayrıca yaşadıkları çevredeki havanın kalitesini düşürür. Ormanların yok edilmesi dolaylı yoldan erozyon ve heyelana da neden olacağı için insanlar bundan olumsuz etkilenmektedir.

Ayrıca ormanların yok edilmesi biyolojik dengeyi de sarsacağı için orman katliamlarının bir an önce sonu getirilmelidir. Daha fazla ev yapmak, daha fazla alan açmak ve daha fazla kazanmak amacıyla ormanların yok edilmesi ileride insanların daha kötü şartlarda yaşamalarını ve çevrelerinin daha sağlıksız olmasına neden olacaktır. Ormanların yok edilmesiyle hayvanlar da yuvasız kalacaktır. Bir empati yaparak evinizin yıkıldığı zaman ne hissedeceğinizi bir düşünün. Hayvanların evlerini yıkarak onları evsiz bırakıyoruz.

indir (3)

Ormanların Yok Edilmesinin Zararları Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir