Gösteri Sanatları Merkezi’ne Başvuru

Kültür AŞ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 18 yıldır tiyatro eğitimi veren merkezde ön kayıt başvuruları 23 Eylül’e kadar kabul edilecek.

Adaylar, başvuru sırasına göre 28, 29 ve 30 Eylül tarihlerinde mülakata alınacak. Tiyatro eğitimi ise 8 Ekim’de başlayacak.

Merkeze başvuracak adayların, ”www.kultursanat.org” adresindeki kayıt formunu doldurarak, ”hsorgun@kultursanat.org” ya da ”huseyinsorgun@gmail.com” adresine göndermeleri gerekiyor.

Öğrencilerine tiyatronun teorik ve pratik yanlarını vermek için müfredat uygulayan merkez, bu çerçevede özellikle alanında deneyimli ve duayen eğitmen ve hocalarla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu yıl merkezde oyunculuk eğitmen kadrosunda Hilmi Zafer Şahin, Ayla Algan, Varlam Nikoladze, Aziz Sarvan, Nadir Sarıbacak, Gökhan Aktemur, Nejat Birecik, Rauf Altıntak, Hilali Mahmutoğlu, Pınar Ataer, İlknur Açıkel, Dilek Tekintaş, Ünver Oral, Ulvi Arı, Turgay Tanülkü, Hazer Genceli, Savaş Aykılıç ve Sırrı Er bulunuyor.

Yazarlık bölümünde, Üstün İnanç, Gökhan Aktemur ve Haşmet Zeybek’in eğitmen olarak yer aldığı merkezde, geçen yıl başlatılan Karagöz ve Kukla yapım atölyesi çalışmaları bu yıl da devam edecek.

GSM’de eğitimler
Merkezde her yıl yaklaşık 200 öğrenci tiyatro oyunculuğu ve yazarlığı alanında eğitim görüyor. İki yıllık bir eğitimin ardından, mezun olan öğrencilere sertifika veriliyor.

Yıllardır tiyatro eğitimini bir bütün olarak ele alan merkezde, çocuklar 9 yaşından itibaren, çocuk, gençlik ve yetişkin birimlerinde eğitim görerek donanımlı bir şekilde mezun oluyor. Yazarlık 1 yıl, diğer eğitimler ise 2 yıl olarak planlanıyor.

Yetişkinler için oyunculuk ve yazarlık eğitimlerinin de verildiği merkezde, yazarlık eğitiminde senaryo, sinema ve tiyatro yazarlığının yanı sıra kurgu oluşturma, metin ve karakter çözümlemeleri gibi dersler de yer alıyor.

Yetişkin tiyatro eğitimi haftanın 6 günü yapılırken, çocuk ve gençlik tiyatro eğitimi, her geçen yıl artan bir ilgiyle sezona başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir