ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Giriş – http://gis.osym.gov.tr 2012

2012 yılı Ösym‘nin sınav görevlileri de dahil olmak üzere tüm görevlileri için Görevli İşemleri Sistemi gis.osym.gov.tr ‘yi devreye soktu. Bu site üzerinden ÖSYM görevlileri görev almak istedikleri okulu tıpkı üniversite tercihi yapan bir öğrenci gibi tercih ediyorlar. 10 Adet okul tercihi yapıldığını görmüştüm okul için ama sanırım  şehirden şehire değişkenlik gösterebiliyor.

Görevli İşlemleri Sistemi http://gis.osym.gov.tr

1. Başvuru Merkezi Görevlisi, T.C. Kimlik Numarasını bilmiyorsa http://tckimlik.nvi.gov.tr adresine girip kimlik bilgileri yardımıyla T.C. Kimlik Numarasına ulaşabilir.

2. Başvuru Merkezi Görevlisi,
şifresini unuttuysa http://portal.osym.gov.tr adresinde Şifre Hatırlatma işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

4. Başvuru Merkezi Görevlisi, Aday Kayıt Sistemi uygulamasına giriş yapmak istediğinde “
Kullanıcı adı / şifresi kombinasyonu geçersizdir” mesajı alıyorsa, öncelikle T.C. Kimlik Numarasını doğru girip girmediğini kontrol etmelidir. T.C. Kimlik Numarası doğruysa şifresini tekrar yazarak sisteme giriş yapar. Hala aynı hata alınıyorsa şifre yanlış biliniyor olabilir. Bu durumda Başvuru Merkezi Görevlisinin 2. maddedeki yöntemi kullanarak yeni şifre alması gerekir.

5. Başvuru Merkezi Görevlisi daha önce
e-posta bilgisini sisteme kaydetmediyse veya http://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında E-Posta Gir komutuna tıklayarak açılan e-posta bilgisi alanlarına e-postasını girer. Güncelle komutuna tıkladığında e-posta bilgisi sisteme girilmiş olur.

6. Başvuru Merkezi Görevlisi daha önce sisteme girmiş olduğu
e-posta bilgisini değiştirmek istersehttp://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında E-Posta Bilgisini Güncelle komutuna tıklayarak açılan e-posta bilgisi alanlarına yeni e-postasını girer. Güncelle komutuna tıkladığında yeni e-posta bilgisi sisteme kaydedilmiş olur.

7. Başvuru Merkezi Görevlisi, e-posta bilgisi onaylanmamışsa, yeni girilmişse ya da değiştirilmişse,
e-posta bilgisini onaylamak için http://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında Doğrula komutuna tıklar. Başvuru Merkezi Görevlisine e-posta doğrulamasına ilişkin bir e-posta gönderilecektir. Gönderilen e-postadaki bağlantıya tıkladığında Başvuru Merkezi Görevlisinin e-postası doğrulanmış olacaktır.

8. Başvuru Merkezi Görevlisi,
şifresini değiştirmek istersehttp://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Şifre Değiştir’e tıklar. Açılan Şifre Değiştirme ekranındaki alanlara kullanmakta olduğu şifresini, yeni almak istediği şifresini (doğrulama amaçlı olarak iki kere) girdikten sonra Şifremi Değiştir komutuna tıklar. Bu işlemden sonra Başvuru Merkezi Görevlisi ÖSYM Portal Sistemi’ne ve Aday Kayıt Sistemi’ne yeni şifresini kullanarak girecektir.

10. Başvuru Merkezi Yöneticisi yeni bir
Başvuru Merkezi Görevlisi eklemek isterse ÖSYM Portal sistemini kullanmalıdır.

11. Başvuru Merkezi Yöneticisi bir
Başvuru Merkezi Görevlisini çıkarmak isterse ÖSYM Portal sistemini kullanmalıdır.

Gis ÖSYM 2012,ÖSYM Görevli İşlemleri,ÖSYM GİS,www gis osym gov tr,ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi,ÖSYM Görevli Girişi,ÖSYM Görevli Girişi Rehberi,ÖSYM Sınav Görevli Girişi Nasıl Yapılır,Sınav ÖSYM Görevli İşlemler Sistemi

3 thoughts on “ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Giriş – http://gis.osym.gov.tr 2012

 • 01/07/2015 tarihinde, saat 16:04
  Permalink

  görev iadeetmekiçin neleryapmam gegekenişlemlernelerdir hizmetliler için

  Yanıtla
 • 30/04/2014 tarihinde, saat 14:24
  Permalink

  3 yılda bir sadece YGS sınavı görevi veriliyor,30 yıllık öğretmenim,adaletli bir sınav istiyorum..

  Yanıtla
 • 12/02/2012 tarihinde, saat 20:37
  Permalink

  12 yıllık öğretmenim sınav görevi çıkmamakta

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir