Otobiyografi Örnekleri Kısa

Bir insanın kendi hayatını belirli kronolojik sıra doğrultusunda anlatması ile ortaya çıkan eserlere otobiyografi adı verilmektedir. Otobiyografide kişinin kendisini anlatırken objektif olması gerekmektedir. Bizler de bu konuyu daha iyi anlamanız amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazı ile beraber sizlere otobiyografi örnekleri kısa bilgi vereceğiz.

Otobiyografi Örnekleri Kısa ile ilgili görsel sonucu

Otobiyografi Örnekleri

6 Mayıs 1992 tarihinde gözlerimi dünyaya açtım. Gözlerimi dünyaya açtığım yer ülkenin en önemli illerinden biri olan İstanbul’du. Annem aşçı, babam ise emekliydi. Çocukluğumu İstanbul’da geçirdim. İlkokul ve ortaokulu buraya okuyarak, daha sonrasında yine İstanbul’da bir Anadolu Lisesi kazandım. Lise hayatımda derslerimde çok başarılı olmasam da çok aktif ve öğrenciydim. Çeşitli projelerde yer almış ve okul dergisinde yazılar yazmıştım. Lisede eşit ağırlık okumama rağmen üniversitede turizm okudum. Şehir dışında üniversite kazandığım için İstanbul’dan ailemin yanından ayrılmak zorunda kaldım.

Üniversite okumaya Eskişehir şehrine geldim. Burada kendime arkadaşlarla birlikte ev tuttum. Bir iki yıl ise yurtta kaldım. İngilizce hazırlık senesi ile birlikte beş yıl sonunda üniversite öğrenimimi tamamladım. Eskişehir’i çok sevmiştim ve bu yüzden İstanbul’a geri dönmedim. Eskişehir’de bir iş teklifi almamla işe başladım. Sonrasında ise şu anda eşim olan Ahmet ile tanışmıştım. Tanışmamızın bir yıl kadar ardından evlendik. Bir çocuğumuz oldu ve adını Selim koyduk.

Otobiyografi Örnekleri Kısa Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir